Cloudflare insan olduğumu doğrulayamıyor

zibizeretta

Kilopat
Daha fazla  
Cloudflare olan sitelere erişim sağlayamıyorum, sürekli doğrulamaya yönlendiriyor. Aynı ağda olan diğer bilgisayardan giriş yapabiliyorken kendi cihazımdan erişim sağlayamıyorum. Videoda görüleceği üzere çerezleri temizleyip tekrar deniyorum. Mail yazıp fare ile tıklasam da 'enter'a bassam da alt kısmı açmıyor. Ardından sayfayı yenilediğimde bu kontrol sayfasına yönlendiriyor ve bu aşamayı geçemiyorum. TurkNet GigaFiber kullanıyorum ve herhangi bir VPN aktif değil.

14580680155.png
Not: Ipconfig /flushdns /relsease / renew komutlarını yapmama rağmen değişmedi.
Not: 2 şu aralar tarayıcıdan kendi kendine oturumlarım kapanıyor.
Not3: Sorun yalnızca Chrome üzerinde, diğer tarayıcılarda böyle bir problemim yok. Chrome'u sil-yükle yaptım sorun 1 saatliğine düzeldi, sonra tekrar aynısı oldu.

1680643454396.png

1680643470719.png

Ne gibi bir yol izlemem gerekir?
Tarayıcı eklentilerim.

1680836674024.png

Yeni profille Chrome oturumu açtım, sorunsuz girdi. Sonra "bilgisayarınızdaki bir program Online Security eklentisini yükledi" gibisinden bir bildirim geld.

1680836958790.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarayıcıda kullandığınız eklentiler var mı? 1 saat sonra belki eklentiler senkronize olduğundan sorun çıkartıyor olabilirler. Diğer bilgisayarlarda hatta tarayıcılarda olmaması sorunun direkt olarak Chrome'dan kaynaklandığını doğruluyor.

Tarayıcıda kullandığınız eklentiler var mı? 1 saat sonra belki eklentiler senkronize olduğundan sorun çıkartıyor olabilirler. Diğer bilgisayarlarda hatta tarayıcılarda olmaması sorunun direkt olarak Chrome'dan kaynaklandığını doğruluyor.
evet var , kullandığım eklentilerin görselini konuya ekledim.

Son düzenleme:
Tek tek eklentileri devre dışı bırakıp denersen sonuca ulaşabilirsin bir ihtimalle.
Denedim sonuç aynı.

Çözümü paylaşıyorum. Bilgisayarımdaki bir program veya virüs her chrome oturumu açtığımda "Online Security" diye bir şey yüklüyor. Bu yüklenen şey uzantılarda veya eklentilerde görünmüyor. Bu uyarı ilk çıktığında "chromedan kaldır" dediğimde sorun yaşanmıyor. İstem dışı eklendiği ve kullanımı zorlaştırdığı için virüs olarak sınıflandırdım.

1680906216612.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı