Rehber Cloudflare WARP VPN ile tüm bağlantılarda DoH ve filtreleme kullanmak

Herkese selamlar.
DoH = DNS over HTTPS

Bir önceki rehberimde Cloudflare DNS Over HTTPS kullanmayı, ve Cloudflare DNS için istediğiniz gibi nasıl filtreler koyabileceğinizi, Cloudflare DNS'in neleri engelleyeceğini, nelere izin vereceğini nasıl ayarlayabileceğinizi anlatmıştım. Ancak bu tarayıcılar için geçerliydi. Modeminiz destekliyor ise tüm ağda kullanabiliyordunuz.

Şimdi göstereceğim yöntem ile, DNS over HTTPS özelliğini, Cloudflare DNS adresinizi bilgisayarınızdaki tüm ağda kullanmayı anlatacağım. Yukarıdaki konudaki anlatım ile, kendi DNS over HTTPS adresinizi oluşturduğunuzu varsayıyorum.

Öncelikle Cloudflare Teams arayüzüne girelim. My Team başlığı altında Devices yoluna gidelim.
myteamdevices.png

Connect a device diyelim.
connectadevice.png

Create an enrollement policy diyelim ve ağınıza bağlanacak olan hesapların mail adresini yazalım, mesela benim hesabım gmail olacak. Buraya @gmail yazıyorum. Sonra Save diyelim.
deviceenrollmentgmail.png

WARP Clienti kullanacağınız cihaza göre indirin ve kurun. Ben şu an Windows kurulumu yapacağım. Ancak diğer cihazlar için de kurulum adımları aynı olacaktır.
device.png

İndirdikten sonra karşınıza Cloudflare Teams ID'niz çıkıyor, bunu kopyalayalım.
deviceteamname.png

İsteğe bağlı olarak, ancak önerdiğim: Sertifikayı indirelim, ve ekleyelim. Çift tıklayarak ekleyebilirsiniz. Sertifika eklemek oluşabilecek sorunları önler ve HTTP filtreme gibi özellikleri açar.
certificate.png

Cihazımıza göre WARP Clienti açalım. Ayarlar butonundan Tercihler yoluna gidelim.

warpsettings.png

Buradan Hesap başlığı altında Teams için Cloudflare'de Oturum Aç butonuna tıklayalım.
warphesap.png

İleri ve Kabul et dedikten sonra çıkan Kuruluşunuzun adını girin ekrarında, Cloudflare Teams websitesinde kopyaladığımız ID'i yapıştırıp Tamam diyelim.
kuruluşadı.png

Çıkan ekranda giriş yapmak istediğimiz mail adresini yazıpSend me a code diyelim.
warploginapp.png

Maile gelen kodu programa girelim ve Sign in diyelim.
warplogincode.png

Bu kadardı!
teamsbaşarılı.png

Tekrardan WARP Client ile DNS over HTTP veya WARP özellikli ağ geçidini seçebilirsiniz.

DoH - DNS over HTTPS özelliğini açar.
WARP özellikli ağ geçidi ise sizi İstanbul sunucusuna VPN benzeri bağlar ve yasaklı sitelerin yasağını da kaldırır.
warpmain.png

Çalıştığını doğrulamak:

1. 1.1.1.1 — the Internet’s Fastest, Privacy-First DNS Resolver
2. Cloudflare ESNI Checker | Cloudflare

Böylelikle, hem Cloudflare DNS kullanıldı, hem DNS over HTTP kullanıldı, hem de seçtiğiniz filtrele göre reklam, zararlı paketler yasaklandı veya izin verildi.

Ayrıca, incelemenizi öneririm:

Son düzenleme:
@Dümdüz boşuna yapıyoruz ayarı yani.
Değişiyor... Kullanıcıdan kullanıcıya göre engel dozunun arttığını düşünüyorum. Bazılarında engelli sitelerin engelini kaldırıyor, bazılarında kaldırmıyor.
Turkcell mobil veride de işe yaramıyor.

@Dümdüz boşuna yapıyoruz ayarı yani.
Rehber: Cloudflare WARP+ ile WireguardVPN profili oluşturmak Bu konudan Wireguard profili oluşturup Wireguard ile bağlanırsanız yasaklar kalkabilir. Normal Cloudflare programıyla bende yasaklar kalkmıyordu, Wireguard ile kalktı. Aynı Cloudflare WARP bağlantılarını kullanıyor bu şekilde.

Son düzenleme:
Hocam bir aydır aralıkllarla Teams'e kaydolmak için uğraşıyorum. Kayıt başarısız oluyor. Telefon ile denememde oluyor. Bir çaresi var mı? İki farklı işletim sisteminde denedim sonuç aynı. Şu anda standart warp özelliğini kullanabiliyorum. Birde Teams'e kaydolabilirsem paket kayıpları vs. azalır mı?

Hocam bir aydır aralıkllarla Teams'e kaydolmak için uğraşıyorum. Kayıt başarısız oluyor. Telefon ile denememde oluyor. Bir çaresi var mı? İki farklı işletim sisteminde denedim sonuç aynı. Şu anda standart warp özelliğini kullanabiliyorum. Birde Teams'e kaydolabilirsem paket kayıpları vs. azalır mı?
Niye kaydolamıyorsunuz yani takıldığınız ya da hata aldığınız nokta nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı