Clover configurator EFI klasor'ü boş gözüküyor

Mount EFI partition tıklıyorsun. (Sol altta) Bir tane küçük pencere açılacak. Orda disk0s1 seçeceksin bu kadar.

Mount EFI partition tıklıyorsun. (Sol altta) Bir tane küçük pencere açılacak. Orda disk0s1 seçeceksin bu kadar.
2015-03-26_1425.png

Buradaki sağ altta bulunan Mount EFI partition kısmına tıklıyorum ardından bana sadece şifremi soruyor hangi diski seçiceceğimi sormuyor malesef. Kusura bakmayın sorun bende mi yoksa programda mı ?

Sormaması normal, zira sende USB dışında EFI diske sahip bölüntü yok. Şifreni girdikten sonra, EFI açılmış olması lazım. Finder menu kontrol et..

Nasıl bulunmuyor? İlk gönderdiğin resimde görmüyormusun? İkinci gönderdiğin resimde, EFI içindesin! Bundan önceki mesaj da gönderdiğin Configrator resminde Sol altta EFI partition mount edildiğini gösteren yeşil sinyal vermiş! Yapman gereken Configrator içinde Open partition tıklamak..

Nasıl bulunmuyor? İlk gönderdiğin resimde görmüyormusun? İkinci gönderdiğin resimde, EFI içindesin! Bundan önceki mesaj da gönderdiğin Configrator resminde Sol altta EFI partition mount edildiğini gösteren yeşil sinyal vermiş! Yapman gereken Configrator içinde Open partition tıklamak..
Open partition tıklayınca karşıma bomboş bir sayfa geliyor. Benim de çözmek istediğim şey bu aslında. EFI klasorü boş gözüküyor yoksa ben istemez miyim USB içindeki bootloaderla sabit diskimdeki dosyaları değiştirip USB'siz boot etmeyi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı