Çözüldü Clover Configurator'de Current Boot disk gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kadr

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core 12. Nesil İ7-12700F/ MSI GTX 1650 VENTUS XS OCV1 / GIGABYTE H610M S2H DDR4 / T-FORCE TUF GAMİNG 8x2 3200 Mhz Dual Kit / KIOXIA Exceria NVMe SSD 250 / WD Green 240 / Thermaltake TH240 ARGB Sıvı Soğutma / Thermaltake Smart BX1 650W PowerSupply / Uzay Montaj
Meslek
İşsiz
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. MacOS'u kurdum ve masaüstüne ulaşabildim fakat videoda çoğu işlemin yapıldığı Current Boot Disk'i göremiyorum. Clover Configuratorın içinde Mount EFI kısmında EFI Partitions adı altında hiçbir disk gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette.
Evet lütfen bir çözümü olduğunu söyleyin. Gerekli olan hiçbir şeyi gerçekleştiremiyorum.
Ekran Resmi 2020-02-20 12.37.08 3.png

Sistem olarak neyi belirtmem gerektiğini anlamadım? Özellikleri diyorsanız;
4GB DDR3 1333MHz RAM
Intel Core i3-550
AMD Radeon HD 6570 2GB
Pegatron IPMIP H55 GEN
Kext bulmam lazım galiba hala 1280x1024'de çalışıyor ve karşımda 82 ekran televizyon var kör olacağım yakında. BIOS sürümü ile hiçbir güncelleme yapmadım ve yaptığım tek değişiklikler (F9'dan sonra) sadece hard disk ile alakalı IDE'den, AHCI,ye çektim. Başka hiçbir değişiklik yapmadım. AHCI yapmamın sebebi ise macOS kurulum esnasında disk izlenceler kısmında IDE iken diskim gözükmüyordu fakat AHCI yapınca görmeye başladım ve kurulumu yaptım.

Ekran kartınız hakkında:

Ekran kartınız için Sierra sürümünü öneririm.

Ekran kartınız hakkında:

Ekran kartınız için Sierra sürümünü öneririm.
Mojave'den geçmemin bir yolu yok mu peki? İlla tekrar indirip tekrar mı belleğe yazmam gerekiyor?

OS Downgrade yapılıyor mu bilmiyorum, bildiğim kadarıyla tekrar yazmanız gerek.
Peki, teşekkür ederim ilgilendiğiniz için :) Kolay Gelsin
Tekrardan merhaba. Dünkü tavsiyeniz üzere Mac OS High Sierra 10.13.6 sürümüne geçtim. Bir umutla ve internetimin yavaşlığından kaynaklı olarak biraz uzun sürdü. Tekrardan USB belleğe yazdırdım ve macOS kurulumunu yaptım ve bu mesajı Safari üzerinden size ulaştırıyorum. Dün Mojave de olan hata şuan da tekrar dan var. Clover Configuratör üzerinde Mount EFİ kısmında diskim gözükmüyor. Ve dün ki gibi gerekli olan işlemleri yapamıyorum. Eğer edindiyseniz bir bilgi lütfen yardım edin.
Bu arada birşey dikkatimi çekti. Ben BIOS ayarlarında IDE Config kısmında AHCI yazıyor fakat IDE ye alınca mac açılmıyor. IDE ye alıp tekrar kurulum yapsam düzelir mi sizce ? Fakat şöyle bir sıkıntı var IDE ye alınca Disk İzlencesi kısmında dahil kısmında Harddiskimi göremiyorum. Bunun bir çözümü var mı peki ?

Legacy olarak kurulum yapın.
Ayrıca o ayar AHCI olmalı. IDE yapmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı