CM 750W MWE 80+ PSU'lu sistem açılmıyor

Emiroz1221

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba şu anda CM 750W MWE 80+ Gold PSU kullanıyorum ve bilgisayarı önceki akşam oyun inmesi için açık bıraktım. Sonraki gün kapattıktan sonra açılmadı. Ortalama 2 senedir kullanıyorum. Bu sorun 1 aydır oluyor, 3. oluşu. İlk ikisinde kasayı güçten kesip Power tuşuna basılı tutarak statik elektrikten arındırıp açmıştım. Fakat şu anda öyle de açılmıyor. 7-8 kere denedim. Açaba bir çözümü var mıdır? Diğer bileşenler 2070 ve R7 2700X önemli mi bilmiyorum. Ben PSU'da sorun diye düşünüyorum.

Sesonic, High Power (sirtec), FSP bu şirketler kendilerine ve başka şirketlere PSU üretir. Genelde modeller önemlidir markalar iyi olsa bile korumaları eksik veya model sorunlu olabilir örnek: High Power performance GD serisi Coil Whine sorunlu.

Ben bu konularda detaylı bilgiye sahip değilim ve eğer sistem açılmıyor ise yeni konu açıp PSU önerisi iste, bu işten daha iyi anlayan kişiler var onlar sana yardımcı olacaktır.

Merhabalar, 1 gün önce bilgisayarımı kapattım ve sabah açamadım. Bu olayın 3. oluşu. Önceki ikisini statik elektrik birikmesi yüzünden olduğunu düşünerek güçten kesip Power tuşuna basılı tutup açmıştım. Ama bu sefer açılmıyor. Bunu yaptığımda 0.2 sn kadar açılıyormuş gibi ışıklar gelip hemen gidiyor. Sonra Power tuşuna bassam da hiçbir tepki olmuyor. Gücü kesip Power'a basılı tutup sonra Power'a basarsam 0.2 sn açılıyor gibi olup hemen gidiyor ışıklar. Bir daha Power bassam da tepki yok. PSU değiştirmeyi düşünüyorum. Durum malum. Başka PSU'da deneyemiyorum gidip. Sadece bir tahmin istiyorum sizden. Bence PSU bozuldu. Ama belki daha bilgili arkadaşlar başka bir tahmin yapar. Teşekkürler.

Geri
Yukarı