CM MWE 750W sistem kapanıyor ve RAM ışığı kırmızı yanıyor

Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Son 2 gündür bilgisayar kendi kendine sadece masaüstünde dururken bile kapanmaya başladı. Bilgisayar kapandıktan sonra fotoğrafta gördügunuz gibi RAM'lerde kırmızı bir ışık yanıyor ve o ışık söndükten sonra bilgisayarı açabiliyorum. Işığın sönmesi için güç kaynağını kapatmam gerekiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

20210312_114906.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı PSUnun gold olmayan versiyonunu ben de kullanıyorum ve benim de PC ayda 1 kere donuyor kitleniyor manuel kasadan yeniden başlatmak zorunda kalıyorum,çok can sıkıcı durum.

işe yarayabilir.
Denedim işe yaramadı.
Aynı PSUnun gold olmayan versiyonunu ben de kullanıyorum ve benim de PC ayda 1 kere donuyor kitleniyor manuel kasadan yeniden başlatmak zorunda kalıyorum,çok can sıkıcı durum.
Keşke ayda 1 kere olsa. 10 dakikada 4 kere yaşadım bu sorunu.
Hocam RAM'lerden bir tanesini çıkarıp çalıştırmayı deneyin. Anakarta veya başka bir bileşene temas eden şase yapan bir şey olabilir kontrol etmenizi öneririm.
2 adet 8GBlik ram ikisinide ayrı denedim ikiside sorun çıkartıyor. Ayrıca bahsettiğiniz bileşenler ne olabilir?
Yeni bir şey keşfettim bilgisayar ne kadar süre kapalı kalırsa o kadar açık tutabiliyorum. Daha fazla açık kalmıyor direk kapanıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı