CM MWE 750W PSU, i7-9700K sisteme güç vermiyor

gamesemse

Decapat
Selam arkadaşlar,
Anakart: MSI Mag Z390M Mortar 4400MHz.
İşlemci: i7 9700K.
RAM: 2x8 16 GB 3200MHz.
Ekran kartı: MSI RTX 2080.
Güç kaynağı: Cooler Master MWE 750W +80 Gold Plus.

3 hafta önce sabah uyandığımda sistemim çalışmamıştı yani güç tuşuna bastığımda sistem tepki vermiyordu, fanlar hafif oynuyor çalışır gibi oluyor ama çalışmıyordu. Hemen Vatan'a götürdüm ve başka güç kaynağı takıldığında sistem sorunsuz bir şekilde çalışmıştı. Sorun güç kaynağında dendi ve servise yollandı. Servise yollandığında servis 3 hafta sonra yani 2 gün önce sorun yok deyip geri gönderdiler. Aldım PSU'yu, sistem sorunsuz bir şekilde tekrardan 2 gün boyunca çalıştı ancak bu sabah PC'yi açmaya çalıştığımda tekrar sistemim açılmadı. Fanlar oynuyordu hafif, sonra çalışmıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Priz vs. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi kablo? Güç kaynağına giren kabloyu diyorsanız denedim kabloyu falan değiştirdim olmadı.

Hocam çözüm odaklı gelirseniz sevinirim yani 750W + 80 Gold Cooler Master Gamepower gibi bir marka değil onu da hatırlatayım yani bence ortalama üzerinde bir marka.

Denedim bekleyip falan öyle yapınca güç geliyor ama gidiyor 2 saniye içinde.

Yani benim PSU değiştirilmesi mi gerekiyor bilmiyorum hani çünkü çalışıyor sorun yok deniyor sonra tekrar çalışmıyor çok değişik hiçbir şey anlamadım anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Priz değiştirdin, olmadı derseniz başka bir yere takın.
Örnek: Kendi odanızda denediniz olmadı, salonda deneyin gibisi.
Ve bıos pilini çıkartıp, 2 dakika bekleyin geri takın, saçma gelebilir ama benim eski sistemimde olmuştu. Ama öncesindeki olaylarla beraber olmuştu.

Priz değiştirdin, olmadı derseniz başka bir yere takın.
Örnek: Kendi odanızda denediniz olmadı, salonda deneyin gibisi.
Ve BIOS pilini çıkartıp, 2 dakika bekleyin geri takın, saçma gelebilir ama benim eski sistemimde olmuştu. Ama öncesindeki olaylarla beraber olmuştu.

Başka bir priz denedim yine çalışmadı BIOS pilini çıkaramam ya beceremiyorum o işleri :) yani bence 2 gün beklesem çalışacak gibi çok değişik ya gerçekten.
Arkadaşlar sisteme giden elektriği kestim diğer eski PC'yi bağladım 2 saat geçti 2 saat sonunda tekrardan bu sistemi bağladım şu an çalışıyor çok değişik @Recep Baltaş yardım edebiliyor musun Recep abi bir bakar mısın ben ilk defa böyle bir şey görüyorum siz daha önce gördünüz mü? Bence prizle falan alakası var çok değişik sistemim şu an gayet sorunsuz çalışıyor sıcaklık değerlerine baktığımda çok normal gözüküyor her şey normal
Başka bir priz denedim yine çalışmadı BIOS pilini çıkaramam ya beceremiyorum o işleri :) yani bence 2 gün beklesem çalışacak gibi çok değişik ya gerçekten.
Arkadaşlar sisteme giden elektriği kestim diğer eski PC'yi bağladım 2 saat geçti 2 saat sonunda tekrardan bu sistemi bağladım şu an çalışıyor çok değişik @Recep Baltaş yardım edebiliyor musun Recep abi bir bakar mısın ben ilk defa böyle bir şey görüyorum siz daha önce gördünüz mü? Bence prizle falan alakası var çok değişik sistemim şu an gayet sorunsuz çalışıyor sıcaklık değerlerine baktığımda çok normal gözüküyor her şey normal

@Ali Güngör @Recep Baltaş

Son düzenleme:

Geri
Yukarı