CM KC380-120mm Ek Fan & T4 CPU Cooler Montajı

Psyhcosocial

Hectopat
Yer
İncesu/Kayseri
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, geçen ay topladığım PCnin montajını yapan Bilgisayarcı CPU Cooler'ı yukarı doğru takmıştı ve 1 fan vardı pcde sadece Wacth Dogs oynarken 80 dereceyi görüyordu ve boşta 60 derece civarındaydı. @BilgisayarKurdu kardeşimin tavsiyesiyle CPU'nun yönünü koridora doğru çevirdim ve işlemciyi ve coolerı pamuk ve kolonyayla tekrar temizleyip Macun ve fan aldım ve sıcaklık değerleri CPU 45-50 arası sistem 37-40 arası düşüş oldu, bir de ek fan aldım CM Jetflow 12o mm pencere tarafına taktım.
CPU yönü ve montajı nasıl olmuş tam oturmuş mu sizce ek fanın yeri iyi mi, yoksa aşağıya taksam daha iyi mi verim alırım gelecek ay 2 tane daha alacağım aynı ek fandan yorumlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.
DSC_1843.jpg

DSC_1838.jpg
DSC_1839.jpg
DSC_1840.jpg
DSC_1841.jpg
DSC_1842.jpg

Montaj doğru. Aynı işlemci soğutucusunu aynı şekilde kullanıyorum sorun yaşamadım. Rica etsem 3. resimdeki bakır boru uçlarının kör tıpa olduğu kısımı yakın çekim yapıp yükleyebilir misiniz ? Benim soğutucunun o bölümünde ezilmeler var karşılaştırma yapmak isterim.

Fan yanlış yöne bakıyor. Arkaya doğru üfelemeli. Ama çok da dert değil açıkçası.
Amd sistemlerde hyper t4 işlemci soğutucusunu, egzoz fana doğru üfleyecek şekilde montaj yapılabiliyor mu ?

CM Jetflow fanı yan kapağa takmanızın hiçbir faydası yok. Mademki işlemci soğutucunuzun yönünü değiştiremiyorsunuz o halde aldığınız ek fanı kasanızın üst tarafına havayı dışarı atacak şekilde konumlandırabilirsiniz.

Fan yanlış yöne bakıyor. Arkaya doğru üfelemeli. Ama çok da dert değil açıkçası.
Evet denedim ama maalesef olmuyor, mecbur bu yöne çevirdim iyi ki de çevirdim 15 derece düşüş oldu sıcaklıkta. Teşekkürler.

CM Jetflow fanı yan kapağa takmanızın hiçbir faydası yok. Mademki işlemci soğutucunuzun yönünü değiştiremiyorsunuz o halde aldığınız ek fanı kasanızın üst tarafına havayı dışarı atacak şekilde konumlandırabilirsiniz.
Üst tarafa egzoz fanı alacağım bir tane de alt tarafa mı konumlandırsam yerini çok fark eder mi konumlandırma? Ama gelecek ay bir tane daha bu fandan bir de egzoz fanı alacağım şimdilik bu şekülde olsa bir sorun olmaz umarım da çok sesli çalışıyor acaba %100'de mi çalışıyor bilemedim?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı