Cm masterair maker 8 vs Noctua nh-d15

zeynep_bulut

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıktaki iki soğutmadan birini alacağım. Hangisi daha sessiz ve performanslıdır ? Ve hangisiyle uzun süre performans kaybı yaşamam ? Şuan h100i GTX kullanıyorum ama 9 ayda 10 derece pereformans kaybı oldu.
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcimin ısı değerleri hiç sabit değil saniyesinde 5 6 derece çıkıp iniyor normal mi ?

@Erdem Alsırt
Yük altında mı? Prime95 indirin, Small FFT testini başlatın. 1-2 saat işlemci frekansı ve sıcaklıkları izleyin. Frekans düşmüyorsa sorun yok.

Hayır boşta 35-36 derece iken saniyeliğine 45-50 olup düşüyor. Ama saniyeliğine yapıyor bunu. @Plyra
Onun sebebi arka planda işlemci kullanan bir şey olması da olabilir. İki soğutucu arasından ben Noctua alırdım ama asıl tavsiye edeceğim soğutucu hava değil sıvı soğutmadır. Ekran kartının sıcak havasından da etkilenmez, işlemciden çıkan sıcak hava da direk kasa dışına atılır. İnternette kapalı kasa ile test eden çok az kişi var, açık uzay montajda bu bahsettiğim belli olmuyor ama kasanın kapağını kapattığında içeride iyi bir airflow yoksa istediğiniz soğutucular sıkıntı çıkarabilir.

Sıvı soğutucu kullanıyorum zaten. Gittim sağlam para verip h100i gtx aldım uzun süre götürsün diye. Noldu radayatörden yükteyken ses gelmeye başladı,10 derece yükseldi. Temizledim nafile uzun süre çalışınca radyatör performansını kaybediyor.
Ben @My Man!

Sıvı soğutucu kullanıyorum zaten. Gittim sağlam para verip h100i gtx aldım uzun süre götürsün diye. Noldu radayatörden yükteyken ses gelmeye başladı,10 derece yükseldi. Temizledim nafile uzun süre çalışınca radyatör performansını kaybediyor.
Ben @My Man!
Radyatör performans kaybetmez, o sadece metal bir kalıptır diyebiliriz. İşlemciden gelen ısıyı alır fanlar da onu soğutur. Başka fan ile soğutucunuzu test etme şansınız varsa test edin, ben sorunun fanlarda olduğunu düşünüyorum. Belki de devirleri düşmüştür? Onu kontrol ettiniz mi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı