CM Masterbox Lite 5 RGB Kasaya Fan Deliği Açma

skipir

Decapat
Merhaba arkadaşlar. CM Masterbox Lite 5 RGB kasam var. Bu kasada üst fan yuvası yok. CM Master Fan Pro 120mm 3'lü fan seti aldım.
Kasanın üst kısmına 2 adet fan yuvası açıp fan takmayı ve egzoz fanında RGB fanla değiştirmeyi planlıyorum. Sonrasında açılan 12cm çapındaki deliği, delikli metal sac ile kapatmayı düşünüyorum. Kasayı kestirmeden önce danışmak istedim. Benzer şekilde kasaya delik açtıran ve bu konuda deneyimi olan var mı? Sonradan geri dönüşü olmayan bir hataya düşmek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Macera arama kasa orjinal haldeyken iyi kötü bir fiyata sat yerine üst kısmı fan takmaya müsait başka bir kasa al.

Katılıyorum. İyi kötü elden çıkarıp ihtiyacın doğrultusunda yeni bir kasa bakman en mantıklısı. Uğraşıp durursun istediğin gibi olmaz v.s başına iş açarsın. Bir de bu işi yapabilecek teçhizatı olan yer bulmanda zor, düzgün kaliteli işçilik ister. Buldun diyelim öyle üç beş liraya yaptıramazsın belki kasanın yarısı kadar maliyet fiyatı çıkar.

Fanları sipariş ettim. Fan filtreside sipariş ettim. Yapacam artık. Elden çıkarmak istemiyorum. Kendi emeğim geçen işleri seviyorum. Elimden gelse ağaçtan kendime kasa yapacam. :)

Aslında istediğin şey çok basit bir işlem. Eğer Kütahya'da yaşıyorsan sana on dakikada bu işlemi ücretsiz gerçekleştirebilirim.

Kasanın üst kısmına elindeki fanlardan 5mm dar olacak şekilde dikdörtgen çizip kesiyoruz, fanlarını m4 civatalarla kasaya monte ediyoruz. Izgarayı da en üsten gene civatalarla monte ediyoruz. Toplam ihtiyacımız olan 8 adet civata somun, pul ve izgara. Hatta ızgarayı kesmiş olduğumuz sacı çoklu delerek bile elde edebiliriz.

Takipteyim. Aynısını Masterbox 5 Pro kasaya uygulamayı düşünüyorum üste radyatör takmak için.

Kasanın üstünü kesmene gerek yok. İnce uçlu matkap ile çok sayıda ince ve ufak delikler açarak ızgara yapabilirsin. Daha sonra fan boyutlarında vida delikleri açarak fanları sabitlersin.

IMG_4351.JPG

Yeni konular

Geri
Yukarı