CM MasterLiquid 120L için fan önerisi

noname92

Kilopat
Cooler Master Masterliquid 120L ızgarası için sessiz bir fan önerebilir misiniz? Normal kasa fanı taktım hiç verim alamadım. Fanlarda ne fark ediyor? Izgara fanı, normal kasa fanı farklı şeyler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan tarafından üretilen hava akışı (CFM) ve statik basınç (mm-H2O) değerlerine de bakmanız gerekir. Radyatörde kullanılacak fanda statik basınç, hava akışına göre daha önemli. Fan fiyatları hakkında bilgim yok ama kıyaslarken bunu göz önünde bulundurabilirsiniz.

Arctic P12 PWM 120 mm Fan bu fanı alabilirsiniz. Sizin statik basınç değeri yüksek fan almanız gerekiyor. Veya ufak bir farkla outlet ARGB fan SilverStone Air Blazer 120R ARGB LED 120 mm modelini alabilirsiniz. İkisi de PWM model olup anakart üzerinden kontrol edilebilir modellerdir. Bunlara bütçeniz çıkmıyorsa ID-COOLING XF-12025-SD-K 4Pin PWM 120mm kesinlikle bu modeli alabilirsiniz. Aradaki fiyat farkına değer mi sizin bütçenize bağlı. 4-5 desibel ses farkı ve 2-3 derece sıcaklık farkı için tek fana 300 lira fark verir misiniz orası size kalmış...

Şahsen ben olsam 140 mm ya da RGB olmadığı sürece o kadar yüksek fiyatlara çıkmam. ID-Cooling alabilirsiniz. Gayet kaliteli ürünleri. Hemen hemen aynı değerleri göreceksiniz. Sadece ufak bir desibel farkı ve 2-3 derece oynar en fazla... 120 mm sıvı soğutma önü kapalı bir yatırım fazla masraf etmeyin...

Yeni konular

Geri
Yukarı