CM MasterLite 600W +80 PSU Yüksek Ses Sorunu

Shansur

Kilopat
Daha fazla  
Geçen gün Cooler Master Masterbox Lite 5 kasa aldım. Ve içerisinde Cooler Master MasterLite 600W +80 güç kaynağı bulunmakta. Gerçekten hayal kırıklığı yaşadım, PSU bana göre ( kişiden kişiye değişir ) çok sesli çalışıyor. Daha sonra topladıgım başka bir sistem vardı ve onda High Power 400 W +85 PSU taktık. Gerçekten o kadar sessiz çalışıyor ki CPU fanını durdurduğum zaman sanki kasa çalışmıyor gibi. Şimdi sizden ricam şu yönde. Bu Cooler Master PSU’ yu satıp yerine belirttiğim High Power PSU’ yu alayım mı ? Kullanan, fikri olan bir öneride bulunsun rica ediyorum. Hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de Masterbox Lite 5 kullanıyorum. Kasanın sesi bana da fazla geliyor açıkçası. Tam olarak neden kaynaklı anlayamadım. Edit: kasayı açıp kafamı sokup dinledim. “Vızıltı” tadında kulak tırmalayan ses ön fanlardan geliyor. Ön panele baskı uygulandığında da kayboluyor. Ne yapsam bilemedim.

Son düzenleme:
CoolerMaster PSU'ları kaliteli olur ama teknoloji işi biraz şansa bakıyor açıkçası [emoji4] bende de MasterWatt 700 Lite var gayet sessiz duyulmuyor bile

Bu kasanın gürültü sorunu ön fanlardan kaynaklanıyor hocam. PSU değiştirdiğimde ses kalmadı demişsin ama yan paneli söküp kendi PSU'su takılıyken sesi dinlemeni öneririm boşuna PSU almamış olursun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı