CMD açılıp kapanma sorunu

denizlov

Hectopat
Makaleler
1
Biraz önce Vatan Bilgisayar sitesinden kendime harici HDD bakıyordum, HDD''lere bakarken telefonuma mesaj geldi telefonum ile ilgilenmeye başladım. Yaklaşık yarım saat telefonla ilgilendim ben telefonla ilgilenirken bilgisayarımın ekranında ara sıra komut istemcileri ''CMD'' açılmaya başladı. Ben çok umursamadım ve telefon ile uğraşmaya devam ettim aradan 1-2 dakika geçtikten sonra durduk yere bilgisayarım kendisini yeniden başlattı ve inanılmaz bir yavaşlık ile tekrar açıldı. Şimdilik bir sorun yok. Sizce bu sorun nedir neyden kaynaklanıyor? Nasıl çözebilirim? Sistemim HP 15 - Ba010nt. Lisanslı Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD açıldığında ne yazıyordu hatırlıyor musun ? Eset SysRescue Live ile tarama yapar mısın ?

CMD açıldığında ne yazıyordu hatırlıyor musun ? Eset SysRescue Live ile tarama yapar mısın ?
Herhangi bir şey yazmıyordu. Düz CMD ekranı geliyordu. Sonuçları yarın zamanım olursa paylaşacağım.

Merhaba, gerekli test ve işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarımda profesyonel bir hackerin barındığını fark ettim. Ben 3 tane korsan oyun indirmiştim ve bilgisayarı bir süre AV olmadan kullanmıştım. Truva atları şuan bilgisayarımda göbek atıyor hiçbir şekilde bunları temizleyemedim. Temiz bir Windows 10 kurulumu yapacağım ve bütün sorunlarım çözülecek.

Yine bilinsiz bir vatandaşsınız demekki.
Gayet de bilinçli bir kullanıcıyım, bir süre sosyal mühendislik ile uğraşmış birisiyim. Tahminimce 2 ay önce ''Darkcomet RAT'' isimli programı indirmeye çalışırken truva atı yemiş olduğumu düşünüyorum. Hatta ben forumda konu açmıştım ''Darcomet RAT'' yedim diye, kimse yorum bile yazmadı bende umursamadım ve sabrım bugün taştı formatımı attım Kaspersky FREE'yi kurdum en güncel programları indirdim ve korunmaktayım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı