CMD arada bir açılıp kapanıyor

2021

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar açıkken arada sırada bir CMD açılıp kapanıyor. Hiçbir kod falan da yazmıyor. Bilgisayarım da virüs falan mı var?

Bilgisayar açıkken arada sırada bir CMD açılıp kapanıyor. Hiçbir kod falan da yazmıyor. Bilgisayarım da virüs falan mı var?
Ben de bu olay reklam virüsü olduğu zaman oluyordu o çalıştıktan kısa bir sonra tarayıcınız felan açılıyor mu ?
Görev Zamanlayıcısını açıp orda size garip gelen şeye sağ tık yapıp özelliklerden eyleme girip ne yaptığına bakar mısınız ?

Son düzenleme:
Hocam, aslında bunun sebebi Windows 10'un kendisi. Benim bilgisayarımda SSD yok ve dördüncü nesil Intel bir işlemci var. Bazı zamanlar, doğal olarak, yavaş açılıyor ve CMD kendi kendine açılıp kapanıyor. Bunun sebebinin bir veya birkaç hizmetin açılması olduğunu düşünüyorum. Bazı hizmetlerin CMD aracılığı ile açıldığını biliyorum. Bu hizmetler genelde kullanıcıya "yansıtılmadan" yani ekranda arka planda çalışan CMD tabanlı şeyler olmadan açılır.
Bende bu durum güncelleme yaptıktan sonra, bilgisayarı yeniden başlattığımda veya bilgisayara yük bindikten sonra yeniden başlattığımda çok az olsa da yaşanıyor...

Bende de aynısı oluyordu 1-2 ay önce. Şimdi öyle bir sorun yok tarama vs. de yapmadım düzeldi ama siz isterseniz Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapabilirsiniz.

Ben de bu olay reklam virüsü olduğu zaman oluyordu o çalıştıktan kısa bir sonra tarayıcınız felan açılıyor mu ?
Görev Zamanlayıcısını açıp orda size garip gelen şeye sağ tık yapıp özelliklerden eyleme girip ne yaptığına bakar mısınız ?
Sağ tıklamayı denerim fakat zor, bir anda geliyor ve 1-2 saniye sonra gidiyor.
CMD'yi yönetici olarak çalıtırıp SFC /scannow yazın. Sistemi bir tarasın.
1628880036285.png

Böyle oldu.

Geri
Yukarı