CMD ile etkinleştirilen Windows'u KMS'den kurtarmak için tek yol format mı?

Tunik

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta özetledim ama buraya açıklayıcı yazayım. Yaklaşık 1 ay önce bilgisayar aldım ve CMD ile Windows etkinleştirdim fakat KMS sunucusu diye bir şeye bağlıyormuş. Ben bir videoda gördüm kayıt defterinden falan silince geçti diyordu. Ben videodaki gibi yaptım ama yine de format atmam gerekir mi? Yoksa video da yapılmış olan yeterli mi?
Video linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Program yükleyerek etkinleştirmedim sadece kod yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta özetledim ama buraya açıklayıcı yazayım. Yaklaşık 1 ay önce bilgisayar aldım ve CMD ile Windows etkinleştirdim fakat KMS sunucusu diye bir şeye bağlıyormuş. Ben bir videoda gördüm kayıt defterinden falan silince geçti diyordu. Ben videodaki gibi yaptım ama yine de format atmam gerekir mi? Yoksa video da yapılmış olan yeterli mi?
Video linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Program yükleyerek etkinleştirmedim sadece kod yazdım.
Hocam yeterli kaldırıyor.Fakat bide bi antivirüs taraması yapınız

KMS virüs değil. KMS bilgisayarınıza zarar vermez. KMS bir zararlı değildir. Herhangi bir şekilde bilgisayarınıza zarar verecek bir durum barındırmaz*.

Virüs olan KMSPico ve alternatifi yazılımlardır. KMS, Microsoft'un kendi sunmuş olduğu Anahtar Yönetim Servisinin (Key Management Service) kısaltmasıdır. KMS Server ile yapılabilecek bir exploit bilmiyorum. Bilen biri varsa belirtsin. KMS'in kendisinden veya bağlı olduğun sunucudan gelebilecek bir zarar yok diye biliyorum. Dediğim gibi, aksini bilen varsa belirtir.

KMSPico ile aktifleştirdiğinde senden yönetici izni alır. Bunun olayı arka planda sana KMS hizmetini sunmaktır ancak art niyetli kişilerce yönetici izni alınmış bilgisayara RAT, Keylogger vb şeyler yüklenebilir. Dediğim gibi bu KMSPico ile olur. CMD ile değil.

KMS bir virüsmüş gibi konuşan, KMS'in bir zararlı olduğunu iddia eden kişileri de ciddiye almayın. Bir şey bildikleri yok, rastgele bir kaç tane YouTuber'dan KMSPico hakkında bir şeyler duyup, bilmedikleri mevzuda fazladan atıp tutuyorlar.

*: KMS'in kendisinden veya bağlı olduğun sunucudan gelebilecek bir zarar yok diye biliyorum. Dediğim gibi, aksini bilen varsa belirtir.

KMS virüs değil. KMS bilgisayarınıza zarar vermez. KMS bir zararlı değildir. Herhangi bir şekilde bilgisayarınıza zarar verecek bir durum barındırmaz.

Virüs olan KMSPico ve alternatifi yazılımlardır. KMS, Microsoft'un kendi sunmuş olduğu Anahtar Yönetim Servisinin (Key Management Service) kısaltmasıdır. KMS Server ile yapılabilecek bir exploit bilmiyorum. Bilen biri varsa belirtsin. KMS'in kendisinden veya bağlı olduğun sunucudan gelebilecek bir zarar yok diye biliyorum.

KMSPico ile aktifleştirdiğinde senden yönetici izni alır. Bunun olayı arka planda sana KMS hizmetini sunmaktır ancak art niyetli kişilerce yönetici izni alınmış bilgisayara RAT, Keylogger vb şeyler yüklenebilir. Dediğim gibi bu KMSPico ile olur. CMD ile değil.

KMS bir virüsmüş gibi konuşan, KMS'in bir zararlı olduğunu iddia eden kişileri de ciddiye almayın. Bir şey bildikleri yok, rastgele bir kaç tane YouTuber'dan KMSPico hakkında bir şeyler duyup, bilmedikleri mevzuda fazladan atıp tutuyorlar.
Teşekkür ederim.

Bence kafa rahat olsun komple format atın derim. Regedit ile olacak işler değil bence.
Teşekkürler.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı