CMD ile Windows etkinleştirmesi sonrası lisans anahtarı MAK çıktı

mehmetehehe

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar. Öncelikle konu forumda defalarca açılmış ama bayağı bi' bilgi kirliliği var tekrardan gün yüzüne çıkarmak istedim.
1-2 hafta önce CMD ile kodları yazarak etkinleştirme yaptım.
Kodlarını kullanarak kaldırdım ancak etkinleştirme kısmındaki sorun gider kısmına bastığımda Windows lisanslandı. Lisans kaldırma kodlarını tekrar yazıp internetten OEM key aldım derken MAK key cıktı. Ne yapmamı önerirsiniz? Format atmama gerek var mıdır? Şu anlık bir sorun yok ama ileride herhangi bir sorun yaratır mı?
Ayrıca şöyle bir şey gördüm: Redirecting.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, arkadaşlar. Öncelikle konu forumda defalarca açılmış ama bayağı bi' bilgi kirliliği var tekrardan gün yüzüne çıkarmak istedim.
Kodlarını kullanarak kaldırdım ancak etkinleştirme kısmındaki sorun gider kısmına bastığımda Windows lisanslandı. Lisans kaldırma kodlarını tekrar yazıp internetten OEM key aldım derken MAK key cıktı. Ne yapmamı önerirsiniz? Format atmama gerek var mıdır? Şu anlık bir sorun yok ama ileride herhangi bir sorun yaratır mı?
MAK anahtarlar da OEM ve RETAIL gibi legal anahtarlar ama format sonrası aktivasyon sıkıntısı olabilir.

Hangi yolla olursa olsun resmi dijital lisans kodu ile etkinleştirmediğiniz sürece ister uygulama ister CMD ile olsun orijinali 2018 yılında kapanmış ve yerine %90'ı virüs kaynayan sahte KMS sunucusuna bağlanıp lisanslama yapıyorsunuz.

Bu sebeple format en kesin çözümdür.

MAK anahtarlar da OEM ve Retail gibi legal anahtarlar ama format sonrası aktivasyon sıkıntısı olabilir.

Çok sıkıntı olmaz tekrar bir kod olabilirim. Tekrar aynı Microsoft hesabını girsem dahi KMS'den kurtulmuş olacağım değil mi?

Hangi yolla olursa olsun resmi dijital lisans kodu ile etkinleştirmediğiniz sürece ister uygulama ister CMD ile olsun orijinali 2018 yılında kapanmış ve yerine %90'ı virüs kaynayan sahte KMS sunucusuna bağlanıp lisanslama yapıyorsunuz.

Bu sebeple format en kesin çözümdür.
Format için USB belleğe Windows yükleyip bilgisayara takıp tekrar Windows'u kuracağım değil mi?

Format için USB belleğe Windows yükleyip bilgisayara takıp tekrar Windows'u kuracağım değil mi?

Videodan destek alın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodan destek alın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Biraz bakındım, şöyle bir video gördüm. Bu şekil format atsam olur mu?

cmd yönetici açıp;
cscript //nologo slmgr.vbs /dlv yazıp resmini atar mısın?
KMS mi OEM mi MAK mı RETAIL mi anlayalım.

Biraz bakındım, şöyle bir video gördüm. Bu şekil format atsam olur mu?
?

cmd yönetici açıp;
cscript //nologo slmgr.vbs /dlv yazıp resmini atar mısın?
KMS mi OEM mi MAK mı RETAIL mi anlayalım.

?
1660158745476.png

Bu anahtar KMS değil + MAK anahtar.
Format atana kadar sorunsuz kullanırsın.
Hatta şu anda yedek aldın diyelim.
Format atarken mevcut yedek ile yükleme yaparsan sürekli kullanırsın.

Bir de şu var.
Bahsi geçen program ile Windows aktivasyonu da yedeklenebiliyor ve format sonrası geri yüklenip aktif edilebiliyor. MAK anahtarlarda bu güzel bir yöntemdir.

Bu anahtar KMS değil + MAK anahtar.
Format atana kadar sorunsuz kullanırsın.
Hatta şu anda yedek aldın diyelim.
Format atarken mevcut yedek ile yükleme yaparsan sürekli kullanırsın.
Konu biraz yanlış anlaşılmış sanırım. Ben KMS ile yaptığım etkinleştirmenin sorun olup olmayacağını merak ediyorum. Şöyle ki tekrar açıklamam gerekirse; ilk önce CMD komutları ile etkinleştirdim sonra zararlı olabileceğini söyleyen arkadaşlar oldu. slmgr /upk slmgr /cpky kodları ile kaldırmayı denedim. Windows lisansı gitti. Ama etkinleştirme kısmında olan sorun gidere bastım tekrar lisans geldi. Tekrar kaldırıp MAK key'i girdim. Yani demem o ki bilgisayarım KMS sunucularına bağlı mı veyahut bilgisayarımı bot olarak kullanabilirler mi ? Bir de virüslere karşı savunmasız imiş.

Geri
Yukarı