CMD ile Windows etkinleştirmesi sonrası lisans anahtarı MAK çıktı

Konu biraz yanlış anlaşılmış sanırım. Ben KMS ile yaptığım etkinleştirmenin sorun olup olmayacağını merak ediyorum. Şöyle ki tekrar açıklamam gerekirse; ilk önce CMD komutları ile etkinleştirdim sonra zararlı olabileceğini söyleyen arkadaşlar oldu. slmgr /upk slmgr /cpky kodları ile kaldırmayı denedim. Windows lisansı gitti. Ama etkinleştirme kısmında olan sorun gidere bastım tekrar lisans geldi. Tekrar kaldırıp MAK key'i girdim. Yani demem o ki bilgisayarım KMS sunucularına bağlı mı veyahut bilgisayarımı bot olarak kullanabilirler mi ? Bir de virüslere karşı savunmasız imiş.
Kod:
cscript //nologo slmgr.vbs /upk
cscript //nologo slmgr.vbs /cpky
cscript //nologo slmgr.vbs /ckms
cscript //nologo slmgr.vbs /ato

KMS hostu bu şekilde silebilirsin.

İlk ve son kodu kullanma. İlk kod lisansı siler. Son kod yüklü anahtar ile etkinleştirme işlemini çalıştırır.
MAK anahtarın silinmeden temizlemiş olursun. Kısaca format atmana gerek yok.

Kod:
cscript //nologo slmgr.vbs /upk
cscript //nologo slmgr.vbs /cpky
cscript //nologo slmgr.vbs /ckms
cscript //nologo slmgr.vbs /ato

KMS hostu bu şekilde silebilirsin.

İlk ve son kodu kullanma.
MAK anahtarın silinmeden temizlemiş olursun. Kısaca format atmana gerek yok.
1660160032135.png

Doğru yaptım mı?

Eki Görüntüle 1481237
Burası aynı. Sorun gider kısmı KMS kodlarını kaldırınca gelmişti. Tamamıyla KMS'den bağlantımızı kopardık mı?
Şu an sorunun yok.
MAK anahtarı mailine de kaydolmuş. Bu şu demek.
Format attıktan sonra da hesabını açtığında, kullandığın anahtar sayesinde sistemin otomatik olarak etkinleşecek.
Yani yeni anahtar falan almayı düşünme MAK aldım diye.

Şu an sorunun yok.
MAK anahtarı mailine de kaydolmuş. Bu şu demek.
Format attıktan sonra da hesabını açtığında, kullandığın anahtar sayesinde sistemin otomatik olarak etkinleşecek.
Yani yeni anahtar falan almayı düşünme MAK aldım diye.
Tamamdır, tekrardan çok sağ olun. Başka bir sorum daha olacaktı. Şuan için düşünmüyorum da ileride Windows 11'e yükseltmek istersem direkt update kısmından yapabilir miyim ? yani herhangi bir sorun çıkar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı