CMD Kendi Kendine Açılma Sorunu

Keremstein

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar açıldıktan sonra CMD açılıyor. Sonra bu kendi kendine kapanıyor 3-5 saniye felan açık kalıyor ama, bunun sebebi nedir ? Bir de World of WarShips ve War Thunder oyunlarında giriş yaptıktan sonra takılıp kalıyor yükleme ekranında restart atmam gerekiyor. Neden böyle bir şey yapıyor bu bilgisayar ?

Sistem özellikleri;
İşletim sistemi= Windows 10 Pro
Ram= 16 GB
Ekran kartı= MSİ 4GB GDDR5 GTX 970
Anakart= MSİ Gaming 970
Harddisk= Seagate 1TB
İşlemci= AMD FX 8350
Güç kaynağı= Aerocool KCAS 600W

Açılan CMD ekranında neler yazıyor? Başlangıçta açılan programları kontrol edin. Bunu dışında virüs taraması da yapın, takılma da bununla alakalı olabilir.

CMD'nin açılması yüklediğiniz sürücülerle alakalıdır örnek olarak bende AMD Vısıon Engine kontrol amaçlı CMD'yi açıyor sonra kapatıyor. Bir kaç saniyede okuyabildiğim kadar Advanced Micro Device yazıyordu buda AMD nin açılımı.

Zararlı bir şey olduğunu sanmıyorum ben de senelerdir böyle. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi sürücülerle alakalı olabilir. Ben de açık olmasının sebebi AMD Catalayst Center sürücüleri mesela. İsterseniz görev yöneticisi ile resimdeki yere gelip "sağ tık + devre dışı bırak" komutuyla kapatabilirsiniz. Windows 10'da da aynıdır umarım. Yanlış bilgi vermek istemem.

2016-07-16 16_46_23-Greenshot.jpg

Açılan CMD ekranında neler yazıyor? Başlangıçta açılan programları kontrol edin. Bunu dışında virüs taraması da yapın, takılma da bununla alakalı olabilir.
Hiç birşey yazmıyor açılınca bomboş.

Zararlı bir şey olduğunu sanmıyorum ben de senelerdir böyle. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi sürücülerle alakalı olabilir. Ben de açık olmasının sebebi AMD Catalayst Center sürücüleri mesela. İsterseniz görev yöneticisi ile resimdeki yere gelip "sağ tık + devre dışı bırak" komutuyla kapatabilirsiniz. Windows 10'da da aynıdır umarım. Yanlış bilgi vermek istemem.

Eki Görüntüle 174273
Oraya baktım fakat başlıngıç yerinde CMD yok.

C diskine format atarsan diğer disklere bir şey olmaz.

Asus Zenfone 5 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi. -BpK

Yeni konular

Geri
Yukarı