Çözüldü CMOS jumper ile BIOS sıfırlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ThePersica0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 pinli jumperin arasına iletken bir şey koyacağım bunda sıkıntı yok hepimiz biliyoruz. Peki BIOS sürümü değişecek mi? Bu sorunun cevabı benim için önemli çünkü işlemcim R5 3600 ve B450 chipsetli anakartta kullandığım için anakart ilk elime ulaştığı zaman flashback ile güncellemek zorunda kaldım. Jumper ile BIOS sıfırladığımda da tekrar flashback ile BIOS Update yapmama gerek kalacak mı?

Ek bir sorum var. Bilgisayarın bütün bileşenleri anakarta takılıyken flashback veya jumper kullanılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümünde değişiklik olmaz, güncellemeye de gerek kalmayacak. Kullanılır fakat CMOS sıfırlamadan önce güç bağlantısını kesin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS sürümünde değişiklik olmaz, güncellemeye de gerek kalmayacak. Kullanılır fakat CMOS sıfırlamadan önce güç bağlantısını kesin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler hallettim bir daha da yeni işlemcilerde OC yapmayı denemeyin arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı