CMOS üzerinden BIOS sıfırlama

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar bir tornavida ile anakarttaki CMOS uçlarına dokundurursam BIOS sıfırlanır mı ? Ve anakarta her hangi bir zarar gelir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim yaklaşık 1 dakika dışarı da kaldı fakat olmadı acaba süre önemli mi sıfırlama da?

Arkadaşlar her şeyi komple kapattım kabloyu çıkardım PSU'daki düğmeden bile kapattım fakat sorun hala aynı, BİOS'a giremiyorum ki varsayılanlara döneyim.

Dosya Ekleri

• 20160908_160506.jpg
    20160908_160506.jpg
    109,6 KB · Görüntüleme: 404
Kapatıp dış kabloları çektikten sonra kasanın güç tuşuna bir kaç defa bas. Sen ne kadar gücü kestiğini düşünsende PSU güç kablosu üzerinden anakartta bir miktar güç birikmiştir. Onuda bu şekilde boşaltman gerekir. Bunu yaptıktan sonra Bios pilini çıkarıp 5 dakika bekle geri tak bakalım.

Aynı konuyu buraya da açmışsın. Sorunun ne olduğunu da tam anlatmıyorsun. Bios ekanı görünüyor da giremiyorsan, yanlış tuş kullanıyorsun demektir. Bios ekranı görününce "Del" tuşuna basacaksın.

Ama; illâ Bios sıfırlama derdinde isen, Bios pilini çıkar ve beş dakika bekle.
Sonra pili tekrar yerine tak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı