Cobra Kai gibi dövüşmek mümkün mü?

Mert Taşoğlu

Picopat
Daha fazla  
Karateye başlamayı düşünüyorum ama benim istediğim tarz daha çok cobra kaideki gibi tabii o biraz imkansıza kaçsa da yine de onun gibi bloklar yapıp onun gibi tekmeler yumruklar yere düşürme vb. istiyorum. Sizce bu mümkün mü mümkünse hangi karate stili ve böyle olmak kaç yılımı alır?

Tam bilgim olmamakla beraber kyokushin en sert karate stillerinden biri sanırım. Eğer sevdan varsa süreklilikle beraber her şeyde çok iyi yerlere gelirsin.

Tam bilgim olmamakla beraber kyokushin en sert karate stillerinden biri sanırım. Eğer sevdan varsa süreklilikle beraber her şeyde çok iyi yerlere gelirsin.

Shotokan hakkında ne düşünüyorsun bizim burada shotokan varda bir de bir YouTube'dan bakar mısın cobra kai dövüş sahnelerine o tarz bir şey istiyorjm tam o olamasada.

Shotokan hakkında ne düşünüyorsun bizim burada shotokan varda bir de bir YouTube'dan bakar mısın cobra kai dövüş sahnelerine o tarz bir şey istiyorjm tam o olamasada.
Shotokan diğerine göre daha hafif kalıyor ama sonuçta hepsi karate. Bir yerden başlamak gerek. Cobra kai izledim istediğin türü anlıyorum. Daha önce karateyle uğraşmadım fakat bildiğim kadarıyla tekmenin ön planda olduğunu bir spor. Ben olsam wing chun ve karateyi birbirine harmanlardım. Ip Man serisini izlersen istediğin dövüş tarzının ikisiyle karıştırarak olacağını sen de az çok kestirirsin.

Tabii ki mümkün. İstikrarlı çalışma ve sabır ile 3,4 yılını alır en az.

Shotokan karateyle yapmam mümkün mü?
Shotokan diğerine göre daha hafif kalıyor ama sonuçta hepsi karate. Bir yerden başlamak gerek. Cobra kai izledim istediğin türü anlıyorum. Daha önce karateyle uğraşmadım fakat bildiğim kadarıyla tekmenin ön planda olduğunu bir spor. Ben olsam wing chun ve karateyi birbirine harmanlardım. IP man serisini izlersen istediğin dövüş tarzının ikisiyle karıştırarak olacağını sen de az çok kestirirsin.

Teşekkürler wing chunu az çok biliyorum ama ipman i izleyeceğim teşekkürler.
Ve cobra kai gibi yapabilirsem blokları tekmeleri yere düşürme ve yumruk gibi şeyleri aynı mı olur son olarak sokakta kendimi savunmaya kullanabilir miyim.
Yani sıyrılma yerden süpürme blok ve tekme yumruklardan kaçmayı öğrenir miyim?

Son düzenleme:
Teşekkürler wing chunu az çok biliyorum ama ipman i izleyeceğim teşekkürler.
Ve cobra kai gibi yapabilirsem blokları tekmeleri yere düşürme ve yumruk gibi şeyleri aynı mı olur son olarak sokakta kendimi savunmaya kullanabilir miyim.
Yani sıyrılma yerden süpürme blok ve tekme yumruklardan kaçmayı öğrenir miyim?
Evet öğrenirsin. Sokakta işine daha çok yarayacak kick box tarzı sporlar daha etkilidir fakat istediğin dövüş sanatındaki profesyonel insanları izlediğinde gerçekten sokakta aşırı işe yarayacağını görürsün.

Evet öğrenirsin. Sokakta işine daha çok yarayacak kick box tarzı sporlar daha etkilidir fakat istediğin dövüş sanatındaki profesyonel insanları izlediğinde gerçekten sokakta aşırı işe yarayacağını görürsün.

Bir kişiden duydumda gerçek mi merak ettim siyah kuşak olmadan hiçbir şey yapamazsın gibi sizce bu gerçek midir ve cidden 3 4 yılımı verdiğimde 3 4 kişiye karşı kendimi savunabilir miyim ve benim istediğim tarz yumruk ve tekmelerden a kaçmak ya da kolumla ya da elimle bloklamak yani nadiren yumruk, tekme yemek ve karşımdakini yere düşürüp etkisiz hale getirmek sizce bunlar mümkün mü?
Ve karatede her uvzumuzu kullanıyoruz değil mi?

Bir kişiden duydumda gerçek mi merak ettim siyah kuşak olmadan hiçbir şey yapamazsın gibi sizce bu gerçek midir ve cidden 3 4 yılımı verdiğimde 3 4 kişiye karşı kendimi savunabilir miyim ve benim istediğim tarz yumruk ve tekmelerden a kaçmak ya da kolumla ya da elimle bloklamak yani nadiren yumruk, tekme yemek ve karşımdakini yere düşürüp etkisiz hale getirmek sizce bunlar mümkün mü?
Ve karatede her uvzumuzu kullanıyoruz değil mi?
Kısaca şöyle diyebilirim. Kick box, box, mma yapan sporcuların karşısında bir şansın olsun istiyorsan 3 4 seneni vermen lazım. Ama dövüş sporlarıyla uğraşmamış kişilere karşı büyük şansın olur. Karatede her uzuv kullanılır tabii ki. Eski dövüş sanatlarından yumruğu en kuvvetli olan dövüş sanatıdır karate.

Kısaca şöyle diyebilirim. Kick box, box, mma yapan sporcuların karşısında bir şansın olsun istiyorsan 3 4 seneni vermen lazım. Ama dövüş sporlarıyla uğraşmamış kişilere karşı büyük şansın olur. Karatede her uzuv kullanılır tabii ki. Eski dövüş sanatlarından yumruğu en kuvvetli olan dövüş sanatıdır karate.

Aslında muay thaide olabilir ama öğreneceğim karate cobra kaideki gibiyse gözüm kapalı karateyi seçerim değil de maçlardaki gibiyse Muay Thai'yi seçerim. Yani cobra kai benzeri bir stil istiyorum sizce böyle öğrenebilir miyim ne kadar sürmesi fark etmez sadece. Olabilir mi?
Ve aynı zamanda yumruk ile tekmelerim çok sert olmalı ve yerde mücadeleye devam etmeliyim umarım anlamışsınızdır.
Ve yere düşürebilmeliyim.
Ve bir Muay Thai'ci veya başka bir sporcuyu yeterince güçlenirsem yenebilir miyim?
Sizce 3 yıl karateye giden siyah kuşak mı yener yoksa 3 yıl Muay Thai'ye giden biri mi?
Veya karate combat tarzı dövüşebilir miyim?
Ve son olarak shotokan karatede yüze yumruk atılır mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı