Coca-Cola’dan 1 Milyon Dolar Ödüllü Yarışma

Coca-Cola, doğal ve güvenilir olmasının yanı sıra kalori içermeyecek ve içeceklerle karıştığında şekerle aynı tadı verecek bir bileşim bulana 1 milyon dolar ödül verecek.
Coca-Cola, bu zamana kadar hiçbir içecek şirketinin başaramadığı bir işi gerçekleştirmeyi hedefliyor. Yalnızca bilim insanlarının katılabileceği bir yarışmayla istedikleri bileşimin yapılması.

Şirket, bu içeceğin doğal olmasını, kalori içermemesini ve içecekler ya da gıdalarla karıştığında aynı tadı vermeye devam etmesini istiyor. Yalnız şirketin bir şartı var: Bileşimde şekerotu ve keşiş meyvesi bulunmayacak.

78df7f7a722c66c1e399fc78f8691c9ec47d8ee7.jpeg

Coca-Cola’nın düzenlediği bu yarışma, şirketin dış basında “Herkül’ün başarabileceği zor görev” olarak da tanımlanan ve 4,8 trilyon dolarlık paketlenmiş gıda endüstrisinin yıllardır çözmeye çalıştığı sorunlardan birisi. Kısacası şirket, bu sorunu çözebilene 1 milyon dolar ödül verecek.

Aranızda var mı bilim adamı olup da yapabilecek? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu en son biz bunları sokağa döküyorduk :p

Şaka bir yana, 1 milyon dolar ödül onlar için devede kulak kalır. Herhalde bulan kişi sayesinde kim bilir ne kadar kar edecekler. Resmen devrim yaratır bulan kişi.

Ben öyle bir karışım bulsam Zoca-Zola diye bir marka yapıp satarım belki tutar. :) Coca-Cola cidden cahil arıyormuş. Sayesinde trilyon kazanacak bir kişiye 1 milyon dolar veriyor. Fakire sadaka mı bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.000.000$ herhalde çok az görüyorsunuz. Cidden çok fazla. Evet sayesinde daha fazla kazanabilir adam zarar edeceği şekilde bir işe girişmez. Bana kalırsa cidden çok iyi para. Çok az görüyorsunuz bence.
Şirket kurmakta kolay değil. Öyle yok ben böyle bir şey açardım falan diye. Ciddi para lazım onun için. Bana kalırsa gayet güzel bir teklif sunmuşlar. Neden bu parayı çok az gördünüz anlamıyorum.

1.000.000$ herhalde çok az görüyorsunuz. Cidden çok fazla. Evet sayesinde daha fazla kazanabilir adam zarar edeceği şekilde bir işe girişmez. Bana kalırsa cidden çok iyi para. Çok az görüyorsunuz bence.
Şirket kurmakta kolay değil. Öyle yok ben böyle bir şey açardım falan diye. Ciddi para lazım onun için. Bana kalırsa gayet güzel bir teklif sunmuşlar. Neden bu parayı çok az gördünüz anlamıyorum.
Dostum eğer Breaking Bad izlediysen şöyle anlatayım, metamfetamini meth yapmadan satmak gibi bir şey bu. Veya toplayınca 30000 Tl edecek bir sistemi parçaları tek tek 6000 Tl'ye satmak gibi. Yani 1000000$ tabii ki de az değil ama formülü bulan adam formülü satmak yerine formülle ürün yaparak satarsa o rakama bir kaç sıfır daha ekleyebilir :D Neden daha fazlasını kazanmak varken azla yetinesin ki?

Dediğiniz doğru ancak nasıl satış yapacak? Onun için sağlam bir bütçe gerekmez mi? Üstelik piyasada o kadar kola markası varken. Bunun mantıklı olacağını sanmıyorum.

Bana mantıklı gözüküyor bu yol. Tek çare denilebilir. Öyle şirket falan kurmak çok zor. İlk önce para olacak. Hadi diyelim bulanın çok iyi parası var çok zengin biri. Öyle piyasada kalmakta kolay değil. Özellikle Coca-Cola gibi markalar varken insanların alışması çok zor. Dediğiniz bana göre hiç mantıklı değil. Dediğim gibi tek çare bu yol denebilir.

En azından CocaCola ile pazarlık yapmak gerekir. Ben öyle bir buluş yapsam 100000000$'dan az verseler koşar formülü Pepsi'ye satardım. Böylece CocaCola tarihten silinme ile karşı karşıya kalırdı. Aynısı ters durumda Pepsi için de geçerli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı