Çocuk yapan mülteciler

Bunun sebebini cahillik olarak görüyorum. Suriye'den binlerce sağlam erkek geldi ve bizim topraklarımızda bir kuruş dahi katkıları olmadan yaşayarak binlerce çocuk dünyaya getirdi. Amaçları çocuk yapmak değil muhtemelen başka bir şey yapmak. Beyinleri olmadan başka şeylere sahip oldukları için sonucunda çocuk oluyor tabii. Kendi ülkelerini savunmadan kaçan çoğu erkek müsvettesi bizim ülkemizde çeşitli yerlerde bir sürü insana çeşitli şekillerde zarar verdi. Bizim ülkemizde doğan o binlerce çocuk eğer devletin politikası değişmezse bundan 20 yıl sonra kimsenin hayal bile edemeyeceği çok büyük sorunlar yaratacak.
Ben 27 yaşındayım ve bahsettiğin kaygıları hala yaşıyorum. Evlenmek bile belirli eğitim seviyesi gerektirmeli. Sadece bir tören için yüzbinlerce lira harcayan ve sonucunda kalan ömrünü sefalet içinde geçiren, tüm bunların sonucunda da şiddetli geçimsizlikle sonuçlanan bir sürü evlilik var ülkemizde. İnsanlar çocuk yapacağı zaman, o çocuğu nasıl bir okula göndereceğini, okul dışında ne gibi aktivitelere gönderebileceğini, bir müzik aleti alıp alamayacağını, bir spor kursuna gönderip gönderemeyeceğini düşünmüyor. Hele bi çocuk yapalım da bakarız, rızkını Allah gönderir düşüncesiyle çocuk yapıp, sonrasında başı boş, cahil nesiller yetiştirilmesine sebep oluyorlar. Doğum kontrolü çok açık bir şekilde bir ülkenin veya topluluğun eğitim seviyesini gösterebilir. Maalesef ben bunların ülkemiz üzerinde bilinçli bir şekilde yapıldığını düşünmekteyim. Umarım düşüncelerim gerçek çıkmaz, umarım yanılırım...

Sizin anneleriniz de böyle bir ülkede yaşadıklarını bildikleri halde size bu kötülüğü yapmışlar.
19-20 yıl önce dünya aynı dünya değildi türkiye aynı türkiye değildi hocam. Anlamadım tam olarak kastetmeye çalıştığın şeyi. Ha şu andan bahsedebilirsin ancak geçmişle ilgili bir bağlantı olduğunu düşünmüyorum.

Zafer Partisi Türk Milletinin sığınmacı istilası karşısında son direniş hattıdır. Ümit Özdağ ve Tanju Özcan'ın mücadelesini sonuna kadar desteklemeliyiz. 2023 seçimleri bizim son şansımız. Eğer sandık'ta gereken cevabı vermezsek, bu bizim sonumuz olur. Bu işin geri dönüşü yok.

Son düzenleme:
19-20 yıl önce dünya aynı dünya değildi türkiye aynı türkiye değildi hocam. Anlamadım tam olarak kastetmeye çalıştığın şeyi. Ha şu andan bahsedebilirsin ancak geçmişle ilgili bir bağlantı olduğunu düşünmüyorum.
20 yıl öncesi daha kötüydü.
Tüm sorunların sebebi o zaten (benim açımdan)
Çözümü var.

Bence haklısınız. Durumu iyi değil fakat 5-6 tane çocuk yapıyor sonra da para yetiştiremiyor. Almanya, İngiltere gibi ülkelerde bile hem anne, hem baba çalışır iken 2 çocuk yapıyorlar genelde, o da çocuklarına iyi bir hayat yaşatabilmek için. Avrupa ülkelerinde bile 2 çocuk yapıp 2 kişi anca geçindirebiliyor iken sen neden ekonomisi kötü olan bir ülkede ve mülteci olduğun bir ülkede 5-6 çocuk yapıyorsun?

Bence haklısınız. Durumu iyi değil fakat 5-6 tane çocuk yapıyor sonra da para yetiştiremiyor. Almanya, İngiltere gibi ülkelerde bile hem anne, hem baba çalışır iken 2 çocuk yapıyorlar genelde, o da çocuklarına iyi bir hayat yaşatabilmek için. Avrupa ülkelerinde bile 2 çocuk yapıp 2 kişi anca geçindirebiliyor iken sen neden ekonomisi kötü olan bir ülkede ve mülteci olduğun bir ülkede 5-6 çocuk yapıyorsun?

Hocam sonunda gerçekleri gördüğünüz için çok sevindim. Biz sığınmacı düşmanı değiliz. Elimizden geldiği kadar yaşlısına, çocuğuna yardım yapalım. Ama bunları bütün illere virüs gibi yaymanın ne mantığı var? Elini kolunu sallayan sınırdan geçiyor. Ülkeye eli silah tutması gereken sığınmacı erkekleri almayalım, kendi vatanını satıp, burda aslan kesiliyorlar. Biz bunu istemiyoruz. Özellikle bu Pakistanlılar daha büyük bir sorun. Bunların ülkesinde savaş yok. Neden akın akın gelmeye devam ediyorlar? Üstelik Pakistan'dan gelen kişilerin çoğu erkek. Yarın bir gün yolda yürüyen bi kadını pakistanlı grup sıkıştırıp taciz ettiğinde ne yapacağız? Bu onlara normal gelen bir durum. Bu sorunu hepsini göndermeden kesinlikle çözülmez.

Son düzenleme:

Bakacak enayi varsa neden yapmasın :D çoğalacaklar ki ileride alacaklar hatayı kilisi falan. O zaman da sığınmacıları babaları gibi savunan cahiller de kına yakar :) afganlılar ve pakistanlıları görüyorsunuz zaten bizim çocuk dediğimize yükseliyorlar taciz ediyorlar. Biz ülkemde sığınmacı istemiyorum deyince ırkçı oluyoruz. :D sığınmacı çok seven alsın evine baksın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı