Çocukluk arkadaşım hapse girdi

Din sadece kişiyi ilgilendirmez fakat bu tarz konuları burada konuşmak istemem. Konuyu saptırmayalım. Atatürk'te diğer ülkelerde de olduğu gibi ülkenin kurucusu olduğu için bir dokunulmazlığa sahiptir.
Kişiyi ilgilendirir, çünkü laik bir ülkenin vatandaşıyız.
Yok ilgilendirmez. Toplumu da ilgilendirir.
Nasıl, biraz anlatır mısın?

Bu arkadaşlara göre Türkiye'nin %99'u müslüman olduğu için anlatamazsınız. Tartışmaya girmenizi önermem çünkü ikna da edemezsiniz artık.

Bu arkadaşlara göre Türkiye'nin %99 müslüman olduğu için anlatamazsınız. Tartışmaya girmenizi önermem çünkü ikna da edemezsiniz artık.
Haklısınız, ben uyumaya gidiyorum. :D
Eğer bir tek ben müslüman bile değilsem, yani toplumda 1 kişi bile müslüman değilse, ve devlet laikse asla bu konu tüm toplumu ilgilendirmez.

Arkadaşlar din kişiye özel indirilmemiştir. Toplumda düzeni sağlamak için belirli kanunlara sahiptir. Toplumsal adaleti sağlayacak kanunları vardır. İslam dininin kanunlarına şeriat denir. Ülkemizde ki uygulanan kanunlara da laiklik denir. Tartışmak istiyorsanız profilinizde tartışabilirsiniz. Lütfen buraya yazmayalım.

Seni tanımıyorum ama mantıken din de toplumların değeri. Böyle insanların içinde de boş ön yargı oluşturma.
Mesela İslamiyet sadece "Şeriat ile yönetilen" ülkelerde toplumu ilgilendirir.

Mesela İslamiyet sadece "Şeriat ile yönetilen" ülkelerde toplumu ilgilendirir.
Bunun ülkesi olmaz ya. Değerlere saygısızlık edenlere karşı çıkan olur. Bu ne Atatürk, ne de din.
Penterator adlı arkadaşı tanımıyorum, belirtim.

Bunun ülkesi olmaz ya. Değerlere saygısızlık edenlere karşı çıkan olur. Bu ne Atatürk, ne de din.
Penterator adlı arkadaşı tanımıyorum, belirttim.
Dediğim gibi kesinlikle herkes hiçbir şeyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda. Bu her şeyde geçerlidir.

Geri
Yukarı