Çocukluk arkadaşım ile aramdaki kavga

Şerefsizlik farklı. Ben sadece arkadaşlarımı kaybetmekten çok korktuğum için hiçbir arkadaşımla küsmedim. Hatta 3 ay önce bununla alakalı bir konu açtım. Arkadaşlarımın peşinden koşuyorum diye. Bakabilirsin.

Galiba :D.

La arkadaşlar arasında öyle bir konumda bulunacağıma şerefimle tek gezerim, arkadaşlık etmem daha iyi!

Benimde ilkokula ilk başladığımda ilk okula gittiğim günde ilk onu görüp onunla arkadaş olmuştum. Çok severdik birbirimizi. Aynen sizin gibi hep küsüp geri eninde sonunda barışırdık şuan küsüz. Neden olduğunu anlatayım, bu aralar hep öbür arkadaşıyla oynardı benle hiç oynamazdı aşağı inerdik o arkadaşı gelirdi bir dakika gelsene kulağına bir şey diyeceğim der götürürdü arkadaşı, hep te bana yalan söylerdi bu arkadaşım. Mesela bir keresinde whatsapp'dan gel oyun oynayalım dedim yok dedi neden dedim canım istemiyor dedi bende o arkadaşınla oynuyorsun demi dedim arayınca meşgul yazıyor dedim evet dedi sonra neden benimle değil de onla oynuyorsun beni de alın birlikte oynayalım dedim yok sanane ***** git dedi. O günden beri arkadaşlığımız bozuk umarım bir gün barışırız. Bu arada yazım yanlışı yapmış olabilirim özür dilerim.

Arkadaşlar, çocukluktan beri arkadaşım olan bir kişi var. Aynı sitede oturuyoruz. Bir sürü kavga ettik fakat sonunda barışıyoruz. Bu aralar onunla LoL adına bir oyun oynuyoruz. Onunda arkadaşları var. Arkadaşlarıyla beraber 5 kişi oynuyoruz ama ben arkadaşlarından pek haz etmiyorum. Hep bana küfür ediyorlar arkadaşımın yanında arkadaşımda sesini çıkarmıyor bende takmıyorum. Bir gün yine girdik onlarla, ben çok kötü oynamadım ama onlara göre çok kötü oynamışım. Beni gruptan atıyorlar. Arkadaşımda bana yazıyor: "Şu an sülalene sövüyor. Bence haklı. Çok kötü oynadın. Hala sövüyor." Bildiğin sus falan da demiyor. En azından 10 yıllık 15 yıllık arkadaşın için onu susturmaya çalışırsın. Neyse yine bir gün arkadaşlarıyla dışarı çıkıyor ve beni davet ediyorlar. Bende geliyorum tabii. Dışarıda bana bakıp gülüyorlar. Bende normal yürüyorum. Bozuntuya vermiyorum. Sonra yolun yarısında beni bırakıp "bir işimiz var geleceğiz" deyip gidiyorlar. Onlarda benim evin önüne gitmişler orada arkamdan dalga geçiyorlarmış. Kardeşim duymuş. En yakın arkadaşım dediğim adam arkamdan benimle dalga geçiyormuş. Benim yürüyüşüm biraz gariptir. Onunla dalga geçiyorlar. Bu aralarda beni teker teker her yerden engellemeye çalışıyor. WhatsApp'dan konuşuyoruz. Birbirimize GIF atıyoruz. Aniden engelliyor. Discord'dan LoL'e gelecek misin yazıyorum. Senin yüzünden hocadan azar işittim deyip Discord'dan da engelliyor. Sadece Instagram kaldı. Bende dedim ki adam gibi ya düzgünce anlat olayı halledelim aramızdaki olayı, ya da direk sil beni geç. Sıkıldım artık ya düzgünce konuşalım halledelim ya da bir daha konuşma benimle dedim. Mesajlarımı gördü ama hala cevap vermedi. Sizce bu arkadaştan bir şey olmaz mı, yoksa yumuşak bir şekilde yaklaşıp barışayım mı? (Küçüklükten beri böyle, her zaman arkamdan konuştu. Hep yarı yolda bıraktı. Hiçbir zaman yardımcı olmadı.) :(
Hocam sizdeki sabırdan bende istiyorum. Bana böyle bir şey yapacaklar var ya rezil ederim yemin ediyorum. Çok sinirlendim şimdi. Sil geç öyle arkadaş mı olur ya. Benimde vardı öyle bir arkadaşım. İlkokul ortaokul beraber okuduk. Sadece kendini düşünen, kendi eğlencesi için sizi küçük düşürebilecek kadar aşağılık bir insandı. Kendinin olmayan malı kesinlikle hor kullanırdı. Liseye geçtiğim bir daha konuşmadım. Ha tek iyi yönü vardı o da para lazım dediğimde bir şekilde bulur getirirdi. :D

Hocam sizin yakınınız olmasa arkadaşınıza diyeceğim şeyi biliyordum ama diyemiyorum. Öyle arkadaş olmaz. Öyle cibiliyetsizlere arkadaş bile denmez. Arkadaş zor gününde yanında olandır. Düştüğün zaman seni yerden kaldırandır. Hata yaptığında seni motive edendir. Arkadaş böyle kişilere denir. Arkadaş dediğin arkadaşının yürüyüşü garip diye dalga geçmez. Öyle insanlara arkadaş değil karaktersiz cibiliyetsiz aile terbiyesi almamış mahlukatlar denir.

İsterse kardeşim olsun biri benim arkadaşıma herhangi bir şey hakkında dalga geçerse onu orada bayıltırım. Sizinle dalga geçiyor. Amacı sizinle arkadaş olmak değil. Davranışlarından da belli. Aslında sizle barışmak istemiyordu ama sizi küçük düşürüp eğlenmek için barışmış gibi davranıyor. Bu herifle uğraşmayın.

Adam olacak bir de olmayacak kişiler vardır. Bu adam olmayacak cinsten. O sizle dalga geçiyorsa sizde dalga geçin. Veya direk ağzının payını verip hayatınızıdan da çıkarabilirsiniz.

Arkadaşlar, çocukluktan beri arkadaşım olan bir kişi var. Aynı sitede oturuyoruz. Bir sürü kavga ettik fakat sonunda barışıyoruz. Bu aralar onunla LoL adına bir oyun oynuyoruz. Onunda arkadaşları var. Arkadaşlarıyla beraber 5 kişi oynuyoruz ama ben arkadaşlarından pek haz etmiyorum. Hep bana küfür ediyorlar arkadaşımın yanında arkadaşımda sesini çıkarmıyor bende takmıyorum. Bir gün yine girdik onlarla, ben çok kötü oynamadım ama onlara göre çok kötü oynamışım. Beni gruptan atıyorlar. Arkadaşımda bana yazıyor: "Şu an sülalene sövüyor. Bence haklı. Çok kötü oynadın. Hala sövüyor." Bildiğin sus falan da demiyor. En azından 10 yıllık 15 yıllık arkadaşın için onu susturmaya çalışırsın. Neyse yine bir gün arkadaşlarıyla dışarı çıkıyor ve beni davet ediyorlar. Bende geliyorum tabii. Dışarıda bana bakıp gülüyorlar. Bende normal yürüyorum. Bozuntuya vermiyorum. Sonra yolun yarısında beni bırakıp "bir işimiz var geleceğiz" deyip gidiyorlar. Onlarda benim evin önüne gitmişler orada arkamdan dalga geçiyorlarmış. Kardeşim duymuş. En yakın arkadaşım dediğim adam arkamdan benimle dalga geçiyormuş. Benim yürüyüşüm biraz gariptir. Onunla dalga geçiyorlar. Bu aralarda beni teker teker her yerden engellemeye çalışıyor. WhatsApp'dan konuşuyoruz. Birbirimize GIF atıyoruz. Aniden engelliyor. Discord'dan LoL'e gelecek misin yazıyorum. Senin yüzünden hocadan azar işittim deyip Discord'dan da engelliyor. Sadece Instagram kaldı. Bende dedim ki adam gibi ya düzgünce anlat olayı halledelim aramızdaki olayı, ya da direk sil beni geç. Sıkıldım artık ya düzgünce konuşalım halledelim ya da bir daha konuşma benimle dedim. Mesajlarımı gördü ama hala cevap vermedi. Sizce bu arkadaştan bir şey olmaz mı, yoksa yumuşak bir şekilde yaklaşıp barışayım mı? (Küçüklükten beri böyle, her zaman arkamdan konuştu. Hep yarı yolda bıraktı. Hiçbir zaman yardımcı olmadı.) :(
Biraz geç oldu ama, barışayım mı ne Allah aşkına güzel kardeşim. Sal gitsin öyle eski dostun karakterine tüküreyim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı