Arkadaşım kavga çıkarmaya çalışıyor

14'üm ama siz de görseniz eminim tilt olursunuz benim kadar.
Normal, diyeceğin şu: "bak kardeşim benimle böyle konuşma ve bana böyle hareketler yapma hoşuma gitmiyor eğer devam edersen birbirimizin kalbinizi kırarız". Eğer aynı şeyi yapıyorsa bırak anası babası uğraşsın, bende 14 yaşında oldum arkadaşlarımdan böyle saçma sapan hareketler görmedim.

Hesabını sor bence. Üstüne gitmediğin için yapıyor olabilir. Bana böyle davranana ilk bir şey demiyorum sonra haddini bildirip, arkadaşlığımı kesiyorum.

(Üstüne git derken kavga değil, sadece dediklerini ona sert bi' şekilde anlat. Zaten harcayacak birisin o da biliyordur bunu ve üstüne gidersen susabilir.)

Hesabını sor bence. Üstüne gitmediğin için yapıyor olabilir. Bana böyle davranana ilk bir şey demiyorum sonra haddini bildirip, arkadaşlığımı kesiyorum.

(Üstüne git derken kavga değil, sadece dediklerini ona sert bi' şekilde anlat. Zaten harcayacak birisin o da biliyordur bunu ve üstüne gidersen susabilir.)
5-6 kişi arkadaş grubumuz var ben bunun üstüne gidersem onların da beni bırakacağından korkuyorum. Çünkü arkadaşlarım bazen başkasının diğer gün başkasının yanında oluyorlar.Pek iyi bir arkadaş grubum yok hepsi ayrı bir dert.

Diğer arkadaşlarına durumu izah et, gerçekten arkadaşlar ise zaten senin yanında dururlar. Ben geçen hafta 17 kişilik Discord sunucumdaki arkadaşımla kavga ettim ve durumu söyledim yaptıklarını, bir arkadaş dışında hepsi anlayış gösterdi. Diğeri de kavga ettiğimin köpeği zaten :) Onu da sunucudan köpeğiyle birlikte attım, kalan 14 kişiyle hâlâ konuşurum ve bir kez bile bir şey demediler.

Son düzenleme:
5-6 kişi arkadaş grubumuz var ben bunun üstüne gidersem onların da beni bırakacağından korkuyorum. Çünkü arkadaşlarım bazen başkasının diğer gün başkasının yanında oluyorlar. Pek iyi bir arkadaş grubum yok hepsi ayrı bir dert.

Sen neden onların arkadaşlığına bağımlıymış gibi davranıyorsun ki, bence senin onları bırakman gerek, bu kadar aptal insanlara dert falan anlatamazsın boş ver gitsin.

Geri
Yukarı