CoD Modern Warfare oynama sırası

Efe avcı

Hectopat
Daha fazla  
CoD Modern Warfare serisine başlamak istiyorum.
Fakat şu Remastered versiyonları hangi sıra ile oynanıyor tam anlamadım.
Yardım eder misiniz?

İlk olarak 2007'da çıkan CoD4:MW'yi oynayın, daha sonra 2009'da çıkan CoD:MW2 adlı devam oyunu ve son olarak 2011'de çıkan CoD:MW3'ü oynayın, seriyi bitirin. Modern Warfare (Remastered) adlı oyunlar, 2007 ve 2009'da çıkan asıl oyunların grafik olarak iyileştirme ve ufak tefek yeni eklemelerle yeniden piyasaya sürülmüş halleri. Orjiinal oyunları oynadıktan sonra oynayıp oynamamak size kalmış, CoD:MW Remastered oyununda, 2007'de çıkan orjinal oyunla alakalı çok ufak bir detay haricinde hikayeye ek hiçbir detay yok. Ayrıca 2007'de çıkan oyunun adının "Call of Duty 4" diye geçmesi, Activision'un o dönem Dünya Savaşlarını anlatan CoD1,2 ve 3 oyunlarını piyasaya sürdükten sonra günümüzde, modern dönemde geçen bir savaş oyunu yapmasından kaynaklı. Önce oyunu Call of Duty markasının 4. oyunu olarak çıkarıyorlar, daha sonrasında "Modern Warfare" tanımı üzerinden devam ediyorlar. 2007'de çıkan oyunun logosunda "4" rakamı varken, 2009 ve 2011'de çıkan devam oyunlarında "2" ve "3" rakamları yer alıyor. Orjinal seriden hariç olarak, yukarıda da belirtildiği gibi 2019 ve 2022'de çıkan ve önümüzdeki yıllarda üçüncüsü de gelecek olan yeni seri, orjinal üçlemenin karakterleri baz alınarak oluşturulmuş farklı bir yapım. Remastered değil, reboot veya remake denilebilir. Aynı karakterler fakat tamamen farklı hikayeler.

Sağ olun hocam.
Kısacası 1.oyun Remastered 2017 yılında 2.oyun Remastered ise 2020 yılında çıkanlar oluyor değil mi?

3.oyunun Remastered versiyonu bulunmuyor sanırsam.

Sağ olun hocam.
Kısacası 1.oyun Remastered 2017 yılında 2.oyun Remastered ise 2020 yılında çıkanlar oluyor değil mi?

3.oyunun Remastered versiyonu bulunmuyor sanırsam.
Evet, 2011 yılında çıkan orjinal ve son oyun için henüz remastered yapmadılar. İlerleyen tarihlerde çıkabilir.

Geri
Yukarı