Çözüldü CoD MW 3 "Disc read error" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 7

Ersin Türkcan

Decapat
Daha fazla  
CoD MW 3 oynuyordum, kan kardeşler bölümüne geldiğim sırada oyundan attı ve bu hatayı gösterdi.

cod hata.png

İnternette hatanın çözümüne dair bir video göremedim, o yüzden denediğim bir yöntem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyunu ve Battlenet'i tamamen kapatın. Call of Duty Modern Warfare\main klasöründeki

data0.dcache
data1.dcache
toc0.dcache
toc1.dcache

dosyalarını silin daha sonra Belgeler\Call of Duty Modern Warfare\players klasörüne gidin

ppsod.dat

bu dosyayı silin. Daha sonra Battlenet'i açıp direkt oynaya basın. Oyun dosyalarını doğrulamanıza gerek yok.
Oyunu ve Battlenet'i tamamen kapatın. Call of Duty Modern Warfare\main klasöründeki

data0.dcache
data1.dcache
toc0.dcache
toc1.dcache

dosyalarını silin daha sonra Belgeler\Call of Duty Modern Warfare\players klasörüne gidin

ppsod.dat

bu dosyayı silin. Daha sonra Battlenet'i açıp direkt oynaya basın. Oyun dosyalarını doğrulamanıza gerek yok.

Çözüm
Az önce işe yaradı yazdım ancak 5 dk geçmeden yine aynı hatayı verdi. Maalesef bu da olmadı.
Cache dosyalarının patlamasından dolayı bunu yaşıyorsunuz. Bahsettiklerimi yaptıktan sonra oyuna tekrar başlamanız gerek, büyük ihtimalle save gameden ötürü patlıyor. Eğer daha eski save varsa oradan başlamayı deneyin. Ya da bir önceki bölümden başlayın.

1628087693467.jpeg

War zone girerken ya disc read error 6154 ya da disc read error 3.1 hatası alıyorum.
Bunların hepsi yeni M.2 SSD aldıktan sonra olmaya başladı.
SSD aldığım firma ile görüşüp değişim isteyeceğim.
Fakat bundan başka çözüm varsa denemekte istiyorum, bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1628087564927.png
    1628087564927.png
    10,1 KB · Görüntüleme: 31

Geri
Yukarı