COD ve BF Arasındaki Farklar

Call of Duty serisinin hepsini oynadım, Battlefield serisini de aynı şekilde. İki oyunun da hikayesi 10-15 saat arasında rahatlıkla bitiyor. Bu kadar parayı oyunun hikaye modunu oynamak için değil de multiplayer oynamak için veriyor insanlar. Şimdi Call of Duty'nin son çıkan oyununa bak, Battlefield 1'e bak. İkisi de aynı dönemde geçiyor. Battlefield 1 de ki gerçekçilik Call of Duty de yok. Sırf oyunda ki Captain Price karakterini sevdik diye Battlefield e kötü diyemeyiz :)

Call of Duty serisinin hepsini oynadım, Battlefield serisini de aynı şekilde. İki oyunun da hikayesi 10-15 saat arasında rahatlıkla bitiyor. Bu kadar parayı oyunun hikaye modunu oynamak için değil de multiplayer oynamak için veriyor insanlar. Şimdi Call of Duty'nin son çıkan oyununa bak, Battlefield 1'e bak. İkisi de aynı dönemde geçiyor. Battlefield 1 de ki gerçekçilik Call of Duty de yok. Sırf oyunda ki Captain Price karakterini sevdik diye Battlefield e kötü diyemeyiz :)
Ama karakterle bağ önemli değilmi bf deki karakterlerden bir tanesinin adını hatırlıyorsan yaz

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Ama karakterle bağ önemli değilmi bf deki karakterlerden bir tanesinin adını hatırlıyorsan yaz
Tamam karakterlerde önemli ama görsel kalitede önemli, ayrıntılarda önemli mesela ekran görüntüleriyle örnek verelim, örnek ayrıntılar, örnek görsel kalite, bunlar önemli şeyler sonuçta para veriyoruz.

Call of Duty serilerinin hikayeleri daha iyi ama görsel ve multiplayer olarak battlefield 1 çok daha iyi bence. Bir de call of duty serisi baymaya başlamıştı iyice battlefield 1 ve 3 ilaç gibi geldi resmen.

Call Of Duty, koş vur öldür öl doğ koş vur öldür... kafasından çıkmadığı sürece asla Battlefield'i geçemeyecektir ki seneye eğer Battlefield 2. Dünya Savaşı çıkarsa, COD iyice çöker.

Call Of Duty, koş vur öldür öl doğ koş vur öldür... kafasından çıkmadığı sürece asla Battlefield'i geçemeyecektir ki seneye eğer Battlefield 2. Dünya Savaşı çıkarsa, COD iyice çöker.
Battlefield Bad Company 3 çıkabilirmiş. Bu tarz söylentiler var. BF Bad Company 3 hakkında kanıt olmasa da, ipuçları var. Umarım 1975-1980'de geçen bir oyun yaparlar.

Gözümde canlandı mazi... BF 3 oyununa kadar kesinlikle COD daha iyiydi. Ama BF 3 ve sonrasında devrim yaşadılar, Hardline biraz sallandı ama farketmez. BF Master Race. :D

Bf serisinin beni en çok cezbeden yanı geniş haritalar ve kullanılabilir askeri araçlar tankından jetine kadar araç kullanabiliyoruz Cod veya diğer fps oyunlarına bakıyorum küçük haritalar ve araç kullanma söz konusu değil. Ayrıca Sayın Geraltx'in dediği gibi Bf yapımcıları oyunculara jestler yapıyor bakın şu an steam'de cod modern warfare 3 ki kendisi 2011 yılında çıktı indirimli fiyatı 64,35 TL bir firma bu kadarda para göz olmamalı daha geçen yıl çıkan Doom 66,50TL.

Eki Görüntüle 272135 Eki Görüntüle 272136 Eki Görüntüle 272134 Tamam karakterlerde önemli ama görsel kalitede önemli, ayrıntılarda önemli mesela ekran görüntüleriyle örnek verelim, örnek ayrıntılar, örnek görsel kalite, bunlar önemli şeyler sonuçta para veriyoruz.
Para veriyorsun da bir oyun sadece multi olmadığı sürece hikayesi daha önemlidir bence grafikte çığır açmasına gerek yok mw serisi çıktığında bu grafikler ne abi oynamıyorum diyen birini duydun mu :D Gta 4 çıktığında gta sa a göre grafiklerde çığır açmıştı ama insanların %50 sinden fazlası gta sa ı daha çok seviyorlardı üstelik gta sa döneminden daha eski oyun motoruyla yapılmıştı. Gta 5 gta sa a benzemeseydi ve hikayesi güzel olmasaydı karakterlerden en az birini beğenip benimsemeseydin o mükemmel grafiklerin bir önemi olmayacaktı çünkü gta 4 te hiç bir önemi olmadı o yüzden grafik herşey değildir ve paranı grafiklere vermezsin. Multi ye gelirsek ben bir savaş ortamında öl ve canlan ikilisinin hızlı ilerlemesinden yanayım. Savaş oyunu oynuyorsam bombalar uçaklar güzel hoşta running simulator ve pusma işin içine girdi mi beni bayıyor. Canlanınca araç bulamayıp "W" ya silgi sıkıştırıp su içmeye gidip gelidiğimde hala ölmemişsem ve savaş ortamına giremediysem öldükten sonra canlanmak için saniyenin dolmasını bekliyorsam bir anda canlanacak yerlerin kalmadıysa kaptanın ölüyse 3 4 dk bir yer ele geçirilecekte sen doğacaksında diye diye diye diye bekliyorsam bf1 de yaptığım gibi beta da olsa o oyunu 20 dk oynayıp silerim :D bf 3ü sevmemin ve hala arada girip oynamamın tek nedeni sadece bir haritası küçük ve sürekli savaş ortamında olman beklemeden koşmadan araç var mı derdine girmeden bir yerlere sıkabilmen öldükten sonra seri şekilde canlanabilmen

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı