COD ve BF Arasındaki Farklar

Para veriyorsun da bir oyun sadece multi olmadığı sürece hikayesi daha önemlidir bence grafikte çığır açmasına gerek yok mw serisi çıktığında bu grafikler ne abi oynamıyorum diyen birini duydun mu :D Gta 4 çıktığında gta sa a göre grafiklerde çığır açmıştı ama insanların %50 sinden fazlası gta sa ı daha çok seviyorlardı üstelik gta sa döneminden daha eski oyun motoruyla yapılmıştı. Gta 5 gta sa a benzemeseydi ve hikayesi güzel olmasaydı karakterlerden en az birini beğenip benimsemeseydin o mükemmel grafiklerin bir önemi olmayacaktı çünkü gta 4 te hiç bir önemi olmadı o yüzden grafik herşey değildir ve paranı grafiklere vermezsin. Multi ye gelirsek ben bir savaş ortamında öl ve canlan ikilisinin hızlı ilerlemesinden yanayım. Savaş oyunu oynuyorsam bombalar uçaklar güzel hoşta running simulator ve pusma işin içine girdi mi beni bayıyor. Canlanınca araç bulamayıp "W" ya silgi sıkıştırıp su içmeye gidip gelidiğimde hala ölmemişsem ve savaş ortamına giremediysem öldükten sonra canlanmak için saniyenin dolmasını bekliyorsam bir anda canlanacak yerlerin kalmadıysa kaptanın ölüyse 3 4 dk bir yer ele geçirilecekte sen doğacaksında diye diye diye diye bekliyorsam bf1 de yaptığım gibi beta da olsa o oyunu 20 dk oynayıp silerim :D bf 3ü sevmemin ve hala arada girip oynamamın tek nedeni sadece bir haritası küçük ve sürekli savaş ortamında olman beklemeden koşmadan araç var mı derdine girmeden bir yerlere sıkabilmen öldükten sonra seri şekilde canlanabilmen
Battelfield'ın tek eksiği karakterler ve hikayesinin yetersiz olmasıdır, yoksa kim ne derse desin BF COD'dan daha iyidir, hem Call Of Duty'ye o kadar para vereceksin hem'de o kadar kötü grafiği olacak, bu oyunculara biraz hakaret, sonuçta biz oynamasak kim oynayacak kim para verecek, COD senelerdir hayatımızda ve insanlara savaş oyunu sorsak verecekleri örnek COD olacaktır, yani bu oyunun bu kadar çok itibarı şöhreti vardır, ama gelgelelim bu kadar çok şöhretli bir oyun ve bu kadar büyük şirket hala grafiğe önem vermemekte diretiyor, Oyunculara biraz saygı gösterse daha iyi olurdu, çünkü sözün özünü söylemek gerekirse oyun oynamak vakit alıyor yani boş işler sınıfına giriyor(bilim adamları akademisyenler böyle söylüyor ondan diyorum, yoksa oynamadığımdan değil)eğer biz oynamazsak onlarda batar iflas eder, yani demek şu ki COD grafiğe önem vermeli, BF oyunculara daha çok değer veriyor ondan grafikleri güzel emek verilmiş, umarım anlatabilmişimdir.

Battelfield'ın tek eksiği karakterler ve hikayesinin yetersiz olmasıdır, yoksa kim ne derse desin BF COD'dan daha iyidir, hem Call Of Duty'ye o kadar para vereceksin hem'de o kadar kötü grafiği olacak, bu oyunculara biraz hakaret, sonuçta biz oynamasak kim oynayacak kim para verecek, COD senelerdir hayatımızda ve insanlara savaş oyunu sorsak verecekleri örnek COD olacaktır, yani bu oyunun bu kadar çok itibarı şöhreti vardır, ama gelgelelim bu kadar çok şöhretli bir oyun ve bu kadar büyük şirket hala grafiğe önem vermemekte diretiyor, Oyunculara biraz saygı gösterse daha iyi olurdu, çünkü sözün özünü söylemek gerekirse oyun oynamak vakit alıyor yani boş işler sınıfına giriyor(bilim adamları akademisyenler böyle söylüyor ondan diyorum, yoksa oynamadığımdan değil)eğer biz oynamazsak onlarda batar iflas eder, yani demek şu ki COD grafiğe önem vermeli, BF oyunculara daha çok değer veriyor ondan grafikleri güzel emek verilmiş, umarım anlatabilmişimdir.
Doğrudur biraz da alışkanlık ve zevkler sanırım her iki oyunun tüm oyunlarını oynamama rağmen bana göre de kim ne derse desin her zaman single + multi de cod en iyisi olacak :) grafikler de o kadar kötü değil bana göre daha iyiler. Konuyu okumadan yorumunu okuyan biri Mario ile bf yi karşılaştırıyor sanırım der. ayrıca yukarı da paylaştığın resimlerde herkesin gördüğü gibi bir tarafta sisli toz duman altında gölgelendirmeleri başarılı ve çoğunda gece sahneleri, diğeri ise kontrast ı olabildiğince arttırılmış az bile puslu olmadan paint vari keskin renk ve çizimli bol ışıklı çizgi şeklinde gölgelerden oluşan doğal olmayan sahneler. Sen bilirsin yine de. Mermi olayı cod un eksiği, detaylar önemlidir ama tek bir detay hiç birşeyi belirlemez tam tersi olarakta eksik ve artı detaylar eminim her iki oyun içinde vardır inan bf yi o kadar sadece bitirmek için oynadım ki zevk aldığım veya almadığım tek bir özellik bile hatırlamıyorum. Sonlandırmak gerekirse zevkler ve renkler...

Doğrudur biraz da alışkanlık ve zevkler sanırım her iki oyunun tüm oyunlarını oynamama rağmen bana göre de kim ne derse desin her zaman single + multi de cod en iyisi olacak :) grafikler de o kadar kötü değil bana göre daha iyiler. Konuyu okumadan yorumunu okuyan biri Mario ile bf yi karşılaştırıyor sanırım der. ayrıca yukarı da paylaştığın resimlerde herkesin gördüğü gibi bir tarafta sisli toz duman altında gölgelendirmeleri başarılı ve çoğunda gece sahneleri, diğeri ise kontrast ı olabildiğince arttırılmış az bile puslu olmadan paint vari keskin renk ve çizimli bol ışıklı çizgi şeklinde gölgelerden oluşan doğal olmayan sahneler. Sen bilirsin yine de. Mermi olayı cod un eksiği, detaylar önemlidir ama tek bir detay hiç birşeyi belirlemez tam tersi olarakta eksik ve artı detaylar eminim her iki oyun içinde vardır inan bf yi o kadar sadece bitirmek için oynadım ki zevk aldığım veya almadığım tek bir özellik bile hatırlamıyorum. Sonlandırmak gerekirse zevkler ve renkler...
Öncelikle haklı olduğun yerler(yani var)olabilir, ama hatalı olduğun yerlerde var, mesela yorumların'da neredeyse BF'yi silmişsin, tamam BF'nin eksikleri hataları olabilir doğru, ama Call Of Duty'ninde var hatası kusuru bunlarıda görmek gerekir,
Konuyu okumadan yorumunu okuyan biri Mario ile bf yi karşılaştırıyor sanırım der.
Öncelikle böyle bir şey yapmıyorum, burada bana resmen hakaret etmişsin, 2011 oyunlarında bu karşılaştırmayı yapıyorum 2017 oyunlarında değil bunu eklemeliyim, o dönem için yaptım o yorumları zaten paylaştığım resimlerde'de belli, iki oyunda güzel oyun, ama doğrusunu söylemek gerekirse BF'de sanki gerçek savaştaymış gibi hissetmiştim, neyse bu karar oynayanların zevkine kalmış bir şey, tercih oyuncunun.

Öncelikle haklı olduğun yerler(yani var)olabilir, ama hatalı olduğun yerlerde var, mesela yorumların'da neredeyse BF'yi silmişsin, tamam BF'nin eksikleri hataları olabilir doğru, ama Call Of Duty'ninde var hatası kusuru bunlarıda görmek gerekir,
Öncelikle böyle bir şey yapmıyorum, burada bana resmen hakaret etmişsin, 2011 oyunlarında bu karşılaştırmayı yapıyorum 2017 oyunlarında değil bunu eklemeliyim, o dönem için yaptım o yorumları zaten paylaştığım resimlerde'de belli, iki oyunda güzel oyun, ama doğrusunu söylemek gerekirse BF'de sanki gerçek savaştaymış gibi hissetmiştim, neyse bu karar oynayanların zevkine kalmış bir şey, tercih oyuncunun.
Evet bende zaten onu söyledim sonları tekrar okursan görmedin sanırım her iki oyunun da artıları eksileri vardır mutlaka diye belirtmiştim mermi olayını da örnek olarak söyledim. Resimleri de biri yapay biri doğal diye belirttim. Diğer konu ise grafikleri o kadar kötüledin ki cod isimini silsen birisi dışarıdan okusa herhalde Mario ile bf yi kıyaslıyor derdi :) yani o kadar kötülenecek grafiklere sahip bir oyun değildi kendisi herhangi bir hakaret görmüyorum da yine de kusura bakma benim hatam :)

Hyr zaten bi fps oynamak için gereken şey hikayesi multiplayer kısmı bf de hikaye yok ve eksik yanı da öyle göz ardı edilecek bir şey değil şimdi kimse kusura bakmasın ama crysis'i efsane yapan şey ne multisi mi hyr 1 türkler tarafından yapılmış olması 2 hikayesi bazı fps ler kardeş hikaye için oynanır unutulmaz karakterler kazır hafızalara cpt. Price soap ghost vb bazıları ise yola hikaye ile başlayıp karakterleriyle isimsizler dizisinin çıkmasına öncülük edip hikayeyi batırıp multiplayer'a dönüp öyle hatırlanır seninle benim aramdaki fark kardeş...

Çok oyunculu açısından bakarsak, COD reflekse bağlı bir oyun, BF ise az da olsa refleks ve harita daki nesneleri kullanma yeteneğine göre.

Bide bi bilgi vereyim de aklınızı başınıza toplayın Cod 4 Modern Warfare fps türüne yeni bi soluk getirdi tartışmasız onun yanında Ea Cod la kapismak icin güzelim Medal of honor u harcadı. Ve Cod 4 cıktıktan sonra Ea o oyuna göre bir battlefield cıkarmıştır peki bunu biliyormudunuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı