CoD Warzone 5700XT grafikler bozuluyor

berkesa

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler normal bir şekilde oyun oynarken birden ekranımda yeşil ve kırmızı renkte patlamalar meydana geldi ve dev error 6068 hata kodunu vererek oyundan attı. Tekrar oyuna girdiğimde ise görseldeki gibi oldu oyun ve asla oynayamıyorum. Oyunu defalarca silip yükledim, d(harddisk) de kuruluydu c(ssd) ye kurdum, dev error 6068 hatasının çözümüyle ilgili her şeyi denedim, bilgisayara format attım, sürücümü kaldırıp yeniden kurdum fakat sonuç alamadım. Diğer oyunlarda herhangi bir problemim yok gayet normal akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sistemim:
Sapphire 5700XT Nitro Plus
3700x
x570 MSI Gaming Plus
16GB 3200MHz RAM
650W 80 plus PSU
Not: Görselde fazla görünmüyor ama daha fazla yatay siyah çizgiler var ve zaten 15 20 saniye sonra oyundan atıyor.

Dosya Ekleri

• hata1.png
    hata1.png
    721,8 KB · Görüntüleme: 72
  • hata2.png
    hata2.png
    745,8 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler normal bir şekilde oyun oynarken birden ekranımda yeşil ve kırmızı renkte patlamalar meydana geldi ve dev error 6068 hata kodunu vererek oyundan attı. Tekrar oyuna girdiğimde ise görseldeki gibi oldu oyun ve asla oynayamıyorum. Oyunu defalarca silip yükledim, D(harddisk) de kuruluydu C(SSD) ye kurdum, dev error 6068 hatasının çözümüyle ilgili her şeyi denedim, bilgisayara format attım, sürücümü kaldırıp yeniden kurdum fakat sonuç alamadım. Diğer oyunlarda herhangi bir problemim yok gayet normal akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sistemim:
Sapphire 5700XT Nitro Plus.
3700X.
X570 MSI Gaming Plus.
16 GB 3200MHz RAM.
650W 80 Plus PSU.
Not: Görselde fazla görünmüyor ama daha fazla yatay siyah çizgiler var ve zaten 15 20 saniye sonra oyundan atıyor.

Her oyunda böyle mi yoksa bu oyuna özel mi?

Sizce yetersiz mi kalıyor yoksa bozulmuş mudur?

Yetersiz kalıyor. Bozulsa sistem açılmaz veya açıldığı an kapanır.

Sizin sorununuz ise ekran kararması ve oyundan atması. Bu sorun PSU'dan olur.
Zaten tavsiye edilen minimum PSU 650W. 750W veya 850W almanız yetecektir.

Yetersiz kalıyor. Bozulsa sistem açılmaz veya açıldığı an kapanır.

Sizin sorununuz ise ekran kararması ve oyundan atması. Bu sorun PSU'dan olur.
Zaten tavsiye edilen minimum PSU 650W. 750W veya 850W almanız yetecektir.
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için fakat şunu sormak istiyorum uzun süre sorunsuz oynadım son zamanlarda bunu yapmaya başladı öncesinde yetersiz kalmıyor muydu veya şimdi yetersiz kalmasının sebebi nedir ?

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için fakat şunu sormak istiyorum uzun süre sorunsuz oynadım son zamanlarda bunu yapmaya başladı öncesinde yetersiz kalmıyor muydu veya şimdi yetersiz kalmasının sebebi nedir?

Hocam hddtune ile tarayın, sonuçları söyleyin.

5700 XT için 600 WATT PSU yeter diyor AMD:
COD'da dev error 6068 hatası çok aldım. Ekran kartı video kaydını kapatın, MSI Afterburner veya benzeri ölçüm programı kullanmayın, ekran kartı, işlemci veya RAM'de OC varsa iptal edin. Oyun her bir halta hassas. Bunlara dikkat ederek kurtuldum. Activision'un berbat optimizasyonu sağolsun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı