CoD Warzone 5700XT grafikler bozuluyor

berkesa

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler normal bir şekilde oyun oynarken birden ekranımda yeşil ve kırmızı renkte patlamalar meydana geldi ve dev error 6068 hata kodunu vererek oyundan attı. Tekrar oyuna girdiğimde ise görseldeki gibi oldu oyun ve asla oynayamıyorum. Oyunu defalarca silip yükledim, d(harddisk) de kuruluydu c(ssd) ye kurdum, dev error 6068 hatasının çözümüyle ilgili her şeyi denedim, bilgisayara format attım, sürücümü kaldırıp yeniden kurdum fakat sonuç alamadım. Diğer oyunlarda herhangi bir problemim yok gayet normal akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sistemim:
Sapphire 5700XT Nitro Plus
3700x
x570 MSI Gaming Plus
16GB 3200MHz RAM
650W 80 plus PSU
Not: Görselde fazla görünmüyor ama daha fazla yatay siyah çizgiler var ve zaten 15 20 saniye sonra oyundan atıyor.

Dosya Ekleri

• hata1.png
    hata1.png
    721,8 KB · Görüntüleme: 72
  • hata2.png
    hata2.png
    745,8 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hddtune ile tarayın, sonuçları söyleyin.
Oyun bozulduğunda d de kuruluydu. Şuan ssd de kurulu ve sonuç böyle
5700 XT için 600 WATT PSU yeter diyor AMD:
COD'da dev error 6068 hatası çok aldım. Ekran kartı video kaydını kapatın, MSI Afterburner veya benzeri ölçüm programı kullanmayın, ekran kartı, işlemci veya RAM'de OC varsa iptal edin. Oyun her bir halta hassas. Bunlara dikkat ederek kurtuldum. Activision'un berbat optimizasyonu sağolsun.
Bir ara yayın yapıyordum ve obs ile video çekiyordum sorunsuz herhangi bir hata almadan. Bu sorun olmaya başladığında sizin söylediğiniz ölçüm programları, oc, ekran kartı video kaydı vb. hiçbir şeyi yapmıyordum. Durduk yere oldu resmen bu hata.

Dosya Ekleri

• ssd.PNG
    ssd.PNG
    14,8 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Şuradaki uygulamaları dener misiniz?

Artı -1 Eksi

Şuradaki uygulamaları dener misiniz?
Maalesef işe yaramadı

• Oyun ayarında, oyununu kenarlıksız pencere(https://westechsolutions.net/sites/WindowedBorderlessGaming/windowed borderless) olarak ayarlayın.
  • Windows'un, sürücülerin ve oyunun güncel olduğundan emin olun.
  • Xbox oyun çubuğunu ve Windows oyun çubuğu ayarlarını kapatın.
  • Görev yöneticisi'ni açın ve CoD oyununun simgesine tıklayıp ayrıntılara geçip CoD oyunun exe dosyasına sağ tıklayıp oyunu yüksek önceliğe ayarlayın.
  • Oyunun grafik ayarlarından efekt ayarlarını deneme yanılma yaparak teker teker kapatın ve deneyin.
Alıntı: Pchocası.

Dostum bunları da bir dene.

• Oyun ayarında, oyununu kenarlıksız pencere(Windowed Borderless Gamingwindowed borderless) olarak ayarlayın.
  • Windows'un, sürücülerin ve oyunun güncel olduğundan emin olun.
  • Xbox oyun çubuğunu ve Windows oyun çubuğu ayarlarını kapatın.
  • Görev yöneticisi'ni açın ve CoD oyununun simgesine tıklayıp ayrıntılara geçip CoD oyunun exe dosyasına sağ tıklayıp oyunu yüksek önceliğe ayarlayın.
  • Oyunun grafik ayarlarından efekt ayarlarını deneme yanılma yaparak teker teker kapatın ve deneyin.
Alıntı: Pchocası.

Dostum bunları da bir dene.

Oyunu silip tekrar yüklüyorum. Deneyeceğim.
Sorunum ekran kartından kaynaklanıyormuş. Ekran kartımı başka bir kasaya takıp denedigimde de sorun devam ediyor. Herkese teşekkürler cevaplarıniz için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı