CoD: Warzone aniden kapanma sorunu

oguzhan_d

Hectopat
Yer
istanbul/ümraniye
Daha fazla  
Merhabalar, CoD Warzone oynarken oyun aniden kapanıyor. Ne hata veriyor, ne başka bir şey. Dümdüz kapanıyor. MSI Afterburner'dan değerlere baktım, her şey stabil çalışıyor. Sebebi ne olabilir? Kronik bir sorun mu sistem kaynaklı mı?

fafafaf.png
Ekran Görüntüsü (93).png

Ben de bu sorunu yaşıyorum. Oyunun ortasında DirectX hatası verip kapanıyor. Yeni güncellemelerle düzeltilir, çok yeni bir oyun, fakat şimdilik sildim, 100GB'lık gereksiz yer kaplıyor. Güncellemelerle daha stabil olduğunda geri yükleyeceğim.

Ben de bu sorunu yaşıyorum. Oyunun ortasında DirectX hatası verip kapanıyor. Yeni güncellemelerle düzeltilir, çok yeni bir oyun, fakat şimdilik sildim, 100GB'lık gereksiz yer kaplıyor. Güncellemelerle daha stabil olduğunda geri yükleyeceğim.
Son gelen güncellemeden sonra bende olmaya başladı ondan evvel 1 ay kadar sorunsuz oynadım oyunu hem lobide gereksiz droplar giriyor hem oyun kapanmaya başladı.Bu gidişle bende sileceğim herhalde.

Merhabalar, CoD Warzone oynarken oyun aniden kapanıyor. Ne hata veriyor, ne başka bir şey. Dümdüz kapanıyor. MSI Afterburner'dan değerlere baktım, her şey stabil çalışıyor. Sebebi ne olabilir? Kronik bir sorun mu sistem kaynaklı mı?

Eki Görüntüle 532211Eki Görüntüle 532231

Oyuna girdikten sonra (ModernWarfare.exe ) yi dosya konumundan ( ModernWarfare1.exe ) yapıp deneyebilirsin. Fakat her oyunu açışında yeniden yapmalısın. 5 sn yeni almaz.

Oyun sıkıntılı halen daha oynuyorum.
Dev 6321 hatası alıyordum araştırdım ve bütün adımları yaptım. Çözüm olmadı maalesef.
Sonunda çözünürlüğü düşürünce hiçbir hata almamaya başladım.

Bulduğum bazı çözümler;
1. sürücüleri güncellemek. NVIDIA kullanıyorsan eğer stüdyo sürücüsünü deneyebilirsin.
2. CODMW.exe'yi yönetici olarak çalıştırmak. Oyun klasörüne girip özelliklerinden "yönetici olarak çalıştır." İşaretle.
3.çözünürlüğü düşük ayarla deneyebilirsin. (Benim çözümüm bu oldu.)
4. oyun içinde grafik ayarlarını "Full screen broadless" yapmalısın.
5.oyun içinde grafik ayarlarında "Restart Shaders Installation" seçeneğini kullanabilirsin.
6.Windows'u son sürüme yükseltmek.
7. Battle.net'ten oynuyorsan eğer oyun dosyalarını doğrulayabilirsin.
8. Arayüz kullanan tüm programları kapat. (Origin ve Discord benzeri.)
9. İşlemci hız aşırtmaları devre dışı bırakılmalı.
Benim forumlardan araştırdığım ve bulduğum çözümler bunlar.
Son çare olarak oyunu temiz bir kurulum yap.
Not; oyun halen beta sürecinde elbette açıkları olacaktır.

Son düzenleme:
Her oyuna girdiğinizde lobi aşaması geldikten sonra oyun klasorunde kı warzone exenin sonuna 1 koyun !(exe'nin)! ve kapatıp oynamaya devam edin herhangi bır sorun olmuyor. Oyuna başka zaman tekrar girmek istediğinizde girmeden once exe1i silip aynı işlemleri tekrarlayın. Hiçbir sorun yaşamadan oynayabilirsiniz. KESİN ÇÖZÜM

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı