CoD Warzone Discord ses gitmiyor

MeCatch

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım
Arkadaşlar merhaba;
Biliyorum konu defalarca açılmış ama net bir çözümünü maalesef bulamadım. Bilgisayara formatta attım, RAM'lerimi de yükselttim yine de sorun çözülmedi.
Oyuna girdiğimde oyunda +80 FPS almama rağmen Discord'a sesim yırtılarak veya hiç gitmiyor.
Afterburner'dan tüm değerleri kontrol ettim, normal gözüküyor. RAM kullanımı da 10GB'ı aşmıyor ama yine de çözüm olmuyor. Görev yöneticisinden Discord'a öncelik atadığım zaman oyundaki FPS 50'lere düşüyor.
Nedir bunun çözümü? Oyundan zevk alamıyorum.

Sistem özelliklerim;
  • i5 6600K.
  • GTX 1070.
  • 16 GB RAM 3200 MHz.
  • 500 GB M.2 SSD.

Oyun ayarlarını en düşüğe alsam da, yükseltsem de sorun aynı. Lütfen yardımcı olun.

Discordu yönetici olarak çalıştırıp önceliği yükseltmeyi deneyin.
Oyunun önceliği düşürüp Discordun önceliğini yükseltin.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• DCLİ.png
    DCLİ.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 36
  • dcli2.png
    dcli2.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 40
  • dcli3.png
    dcli3.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 36
  • dcli4.png
    dcli4.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 35
Pekâlâ bu sistemde darboğaz olası mı ?
Hocam oyun testlerine baktığımda BF1, Warzone gibi kalabalık sunucularda işlemciniz %100 kullanımda oluyor. Anakartınız OC destekliyorsa şansınızı deneyebilirsiniz. 6.nesil i7, destekliyorsa 7.nesil i7 işlemciye de geçebilirsiniz.

Hocam oyun testlerine baktığımda BF1, Warzone gibi kalabalık sunucularda işlemciniz %100 kullanımda oluyor. Anakartınız OC destekliyorsa şansınızı deneyebilirsiniz. 6.nesil i7, destekliyorsa 7.nesil i7 işlemciye de geçebilirsiniz.

Anakartım Z170 serisi, işlemci'de değişime gitmekten ziyade komple AMD'ye dönmek gibi bir düşüncem var.
Takıldığım nokta BF1'in her serisini sorunsuz oynadım. Warzone'da yaşıyorum bu sorunu.

Arkadaşım 1070 ve i5 7600 ile Warzone oynuyor sorunsuz. Ama ReviOS ile optimize etti sistemini. Darboğazını bayağı azaltmıştı.

Bunu bir deneyeyim. İnşallah çözüm olur. Sonucu buraya yazarım, teşekkürler cevaplarınız için.

Geri
Yukarı