CoD Warzone eşleştirme sistemi neden rezalet?

Windowsvista15

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF GAMING A15 FA507UI-LP125 AMD RYZEN 9-8945HS 32GB DDR5 5600 MHZ CL46 512GB PCIE SSD 8GB RTX4070 15.6" FHD 144Hz Windows 11 Pro
Merhaba arkadaşlar başlıktaki gibi neden Warzone eşleştirme sistemi bu kadar kötü ben 23 level falanım karşıma 650 level 550 level adamlar geliyor yahu neden oyundan soğudum resmen.

Neden soğudun ki bence normal level ile alakası olmadığını düşünüyorum.

Atladıktan 5 dakika sonra ya ölüyorum ya da çeyrek canım kalıyor hiç normal bir durum değil ayrıca eşitlik açısından.

Merhaba arkadaşlar başlıktaki gibi neden Warzone eşleştirme sistemi bu kadar kötü ben 23 level falanım karşıma 650 level 550 level adamlar geliyor yahu neden oyundan soğudum resmen.

Oyunda cross platform var o 600 leveller büyük ihtimal PlayStation kesi midir ama aim assist diye bir şey var PlayStation her zaman 1 0 önde oluyor bende önceden oynardım 16 17 levelim şu anda ama 200 300 levelleri öldürebiliyorum ilk sıkan kazanır o oyunda.

Level önemli değil oyunda. Ölmenin bir çok sebebi var. İlki platform farkı. Konsollarda nişan yardımı olduğundan oyuna 1-0 önde başlıyorlar. Sonra tek başına girmen bir dezavantaj. Hem de büyüğünden. Çünkü oyun eşleştirme sistemi genellikle pek adaletli gözükmüyor tek girenler için. Dolayısıyla 4 kişilik bir takıma denk gelirsen 4-0 geride başlamış oluyorsun en iyi. Daha sonra oyundaki tecrüben ve genel olarak oyunlardaki tecrüben araya giriyor. İnternet hızlarını vs işin içine hiç katmıyorum. Dolayısıyla zamanında Warzone u solo çok oynamış biri olarak tek başına oynamamanı tavsiye ederim.

Oyunda cross platform var o 600 leveller büyük ihtimal PlayStation kesi midir ama aim assist diye bir şey var PlayStation her zaman 1 0 önde oluyor bende önceden oynardım 16 17 levelim şu anda ama 200 300 levelleri öldürebiliyorum ilk sıkan kazanır o oyunda.
Aim Assist diye bir şey var ama bu herkesin bahsettiği gibi aşırı avantaj sağlayan bir durum değil. Çünkü dezavantajları da var. Gamepad ile kontrol etmek, dönüşler ve hedef alma gibi konuları iyi yapmak için çok dazla oynayıp alışmak gerekiyor. Ayrıca PC ile oynayan da gamepad bağlayıp oynuyor. Playstation oyuncuları ile ilgili bir durum yok yani

Aim assist diye bir şey var ama bu herkesin bahsettiği gibi aşırı avantaj sağlayan bir durum değil. Çünkü dezavantajları da var. Gamepad ile kontrol etmek, dönüşler ve hedef alma gibi konuları iyi yapmak için çok dazla oynayıp alışmak gerekiyor. Ayrıca PC ile oynayan da gamepad bağlayıp oynuyor. PlayStation oyuncuları ile ilgili bir durum yok yani.

Hocam aim assist kilitledi mi kaçılmıyor.

Hocam aim assist kilitledi mi kaçılmıyor.
Öyle birsey yok onlar alışmış izlerken öyle geliyor. Ben ikisiyle de oynuyorum konu tartışmaya açık. Öyle kolay olsa herkes gamepad ile oynar. Bilgisayarda da xbox da da hem klavye mouse hem gamepad ile oynuyorum. Gamepad ile oynarken farklı bir konforu var ama kesinlikle kolay değil.

Warzone ilk çıktığında da böyleydi. Kuzenle Warzone çıkar çıkmaz PUBG'yi salıp Warzone başlamıştık, o zamanlarda da böyle dengesiz bir eşleştirme sistemi vardı oyunda. Hala düzeltmemişler demek ki.

Geri
Yukarı