CoD Warzone GTX 1650 Super i3-9100F düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

Serhanncan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 2 gün önce İtopya'dan vok gamehero adlı sistemim geldi sistem i3-9100F GTX 1650 Super + 8 GB RAM.
Fakat Warzone oyununa girdiğimde resmen GPU'yu asla kullanmıyor her şeyi ultraya alıyorum o şekilde bile 95'i asla görmüyor hep 70 90 50 gibi dalgalanıyor fakat bu sırada CPU sürekli 95 100 arası aynı sistem tek Channel 8 GB RAM testi izliyorum GPU 98 sabit kullanılıyor sorun nedir acaba kart driverim güncel ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Grafik ayarlarından render scale ayarını 100'den başlayarak kademeli olarak yükselt. Not: 100'ün altına sakın düşürme görüntü kaliten kötüleşir. Ek olarak Warzone anlık 13 GB RAM kullanıyor 8 GB RAM ile sıkıntı yaşarsın.

Arkadaşlar merhaba 2 gün önce İtopya'dan vok gamehero adlı sistemim geldi sistem i3-9100F GTX 1650 Super + 8 GB RAM.
Fakat Warzone oyununa girdiğimde resmen GPU'yu asla kullanmıyor her şeyi ultraya alıyorum o şekilde bile 95'i asla görmüyor hep 70 90 50 gibi dalgalanıyor fakat bu sırada CPU sürekli 95 100 arası aynı sistem tek Channel 8 GB RAM testi izliyorum GPU 98 sabit kullanılıyor sorun nedir acaba kart driverim güncel ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?
Ekran kartı sürücüleri ile alakalı olabilir. Şu çözümleri denemenizi tavsiye ederim.

Çift kanal yaparsan sorunun büyük ihtimalle çözülür.

Hocam, en son çarem o kalacak inşallah çözülür onunla da.

Hocam 8 GB RAM yetmiyor. Warzone oyunu 13 GB kadar RAM tüketiyor. 1 tane daha 8 GB RAM alın sorununuz çözülecektir.

Hocam, sanırım o yola başvuracağım bakalım.

Grafik ayarlarından render scale ayarını 100'den başlayarak kademeli olarak yükselt. Not: 100'ün altına sakın düşürme görüntü kaliten kötüleşir. Ek olarak Warzone anlık 13 GB RAM kullanıyor 8 GB RAM ile sıkıntı yaşarsın.

Hocam, denedim bunu da. 2K, 4K ya kadar çıktım fakat bana mısın demiyor, olmadı.

Ekran kartı sürücüleri ile alakalı olabilir. Şu çözümleri denemenizi tavsiye ederim.

Hocam, ekran sürücüsü düzgün kurulu misal veriyorum. Warzone harici Rocket League oyununa girince kart %87'de çalışıyor, işlemci %40 50'lerde.
Arkadaşlar not olarak ekliyeyim, İtopya'dan gelen hazır sistemlerde BIOS Update'siz olarak gelmekte ve ben de BIOS'u güncellemedim sorun bunla ilgili olabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı