CoD Warzone GTX 960 2G i5 4460 düşük FPS Sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

fyselfumut

Decapat
Oyunu 2 gündür oynuyorum. Grafikler çok ağır. Benim sistemim de eski ve düşük. Kaldı yine de oyunu açıyor. Fakat çok feci drop giriyor ve FPS sorunu rahatsız edici düzeyde. Nasıl çözebiliriz?

GTX 960 2G
i5 4460
8G RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi güncellememe henüz gerek yok ileride alırım şimdilik normal ve Low ayarda 4 GB RAM alsam idare eder mi kasmadan.

İnternet ile de alakalı diye düşünüyorum droplar.

Benim 100 Mbit internetim var, internetten olmadığına eminim. Donanımsal bir problem ve videodada görüldüğü üzere RAM yetersizliğinden kaynaklı.

GTX 1050 ile oynuyorum. 1920x1080, tüm ayarlar en düşükte. Oyun içinde açık alanda 40-50 FPS arasına düşüyor. Kapalı alanlarda 80'i gördüğüm oluyor. Oynanmayacak seviyede değil. Sizin ekran kartınız daha iyi. Benim değerlerimden daha iyi değerler kesinlikle alırsınız ama öncesinde RAM'i yükseltmeniz lazım.

Oyunu açması, oyunu oynayabileceğiniz anlamına gelmiyor. Oyun kasıyorsa, FPS drop yapıyorsa yapabileceğiniz bir şey yok, oyunun kendi olayı o. İleride belki biraz daha optimize edilir, FPS droplar biraz düşebilir o kadar. Sisteminiz bu oyuna zaten yetesiz.

İşlemciniz ve ekran kartınız minimum'a ancak oturuyor. Belleğiniz de aynı şekilde. Fakat hepimiz biliyoruz ki bu değerler genelde 1080p30fps için olan değerler. Size kesin oynatır garantisi bile vermiyor minimum.
GTX 1050 ile oynuyorum. 1920x1080, tüm ayarlar en düşükte. Oyun içinde açık alanda 40-50 FPS arasına düşüyor. Kapalı alanlarda 80'i gördüğüm oluyor. Oynanmayacak seviyede değil. Sizin ekran kartınız daha iyi. Benim değerlerimden daha iyi değerler kesinlikle alırsınız ama öncesinde RAM'i yükseltmeniz lazım.
Sahip olduğunuz işlemci doğru yazıyorsa, i3 9100F'in, i5 4460'tan çok daha iyi bir işlemci olduğunu belirtmek isterim.
Ayrıca yine doğru yazıyorsa, ekran kartınızda hız aşırtma bulunmakta.

Oyunu açması, oyunu oynayabileceğiniz anlamına gelmiyor. Oyun kasıyorsa, FPS drop yapıyorsa yapabileceğiniz bir şey yok, oyunun kendi olayı o. İleride belki biraz daha optimize edilir, FPS droplar biraz düşebilir o kadar. Sisteminiz bu oyuna zaten yetesiz.

İşlemciniz ve ekran kartınız minimum'a ancak oturuyor. Belleğiniz de aynı şekilde. Fakat hepimiz biliyoruz ki bu değerler genelde 1080p30fps için olan değerler. Size kesin oynatır garantisi bile vermiyor minimum.

Sahip olduğunuz işlemci doğru yazıyorsa, i3 9100F'in, i5 4460'tan çok daha iyi bir işlemci olduğunu belirtmek isterim.
Ayrıca yine doğru yazıyorsa, ekran kartınızda hız aşırtma bulunmakta.
açması oynatması anlamına geliyor metro exodus the witcher 3 far cry 5 hatta forza 4 ü bile high ayarlarda kasmadan oynarken bu oyunun böyle yapıyor kasam msi nightblade hazır aldım

açması oynatması anlamına geliyor metro exodus the witcher 3 far cry 5 hatta forza 4 ü bile high ayarlarda kasmadan oynarken bu oyunun böyle yapıyor kasam msi nightblade hazır aldım
O zaman E7500 işlemci ve GTS 210, Far Cry 5 ultra + 4K'da oynatacaktır. Hiç nightblade kasasına para vermeye gerek yoktu hocam.
Oyun hafif sorunlu, sisteminiz yetersiz. Diğer oyunların grafik yükü daha hafif ayrıca. Bu tür battle royale oyunlarının bariz sorunu, hepsinde var optimizasyon problemi. Büyük ihtimalle haritadaki çok yerin işlenmesi zorunlu kılındığı içindir, bunu kısarsak oyun battle royale olmaktan çıkacaktır.

Forza horizon 4'ün efsane ötesi bir optimizasyonu var.
Witcher 3'ü ekran kartından kurtarıyorsunuz, NVIDIA Gameworks sağolsun.
Far cry 5 fena değil.
Metro Exodus, yine Gameworks.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı