CoD Warzone R5 2600X RTX 2070 FPS yükseltme

Alshaer

Centipat
Merhabalar, öncelikle sistemimi belirteyim.
Ryzen 5 2600X 4.1 GHz sabit kullanıyorum,
RTX 2070.
2x8 GB Ballistix 3000 MHz RAM.
MSI B450 Tomahawk.

Isı değerlerim su soğutma kullandığım için gayet iyi, sormak istediğim şey neden 90-100 FPS'i geçemediğim.
144 Hz bir monitör kullanıyorum, bu yüzden gerekirse ayarları düşürerek 1080P de 144 FPS üstü kalmayı hedefliyorum.
Yaptığım detaylı araştırmalara rağmen bir türlü FPS'imi 115-120'nin üstüne çıkarmayı başaramadım. Optimizasyonu biraz garip bir oyun olduğu için FPS'i düşürmesi gereken bazı özelliklerin Graphics kısmından açılması FPS artırabiliyor bile. Her sistem bileşenleri aynı olsa bile aynı FPS'i almayabilir bunun farkındayım fakat izlediğim videolara göre bu işlemci ve bu ekran kartıyla 144'ün üstünde kalabilmem gerektiğine inanıyorum. GPU kullanımı ayarları yükseltmeden çok fazla artmıyor %50'ye %50 ya da 60'a 40 kullanımlar görüyorum, değişiyor tabii ki oyun sürecinde fakat bir saçmalık olduğunu düşünüyorum. Ray Tracing ve Motion blur hariç ayarları sonuna kadar açtığımda bile tam anlamıyla parçaların performansını alamıyorum, GPU kullanımı evet artıyor fakat FPS yine 85 90 95 100 arası geziniyor. Yani düşürsem de artırsam da orta noktayı bir türlü bulmayı başaramadım.

Denediğim diğer yöntemler şunlar:
1) Oyun açıldıktan sonra oyun kendine yüksek öncelik tanıdığı için CPU kullanımını biraz etkiliyor, bunu normale, normalin altında ya da yüksek seçeneğine çektim pek bir fark olmadı. Normalde kullanıyorum şu anda.
2) Farklı uyumluluk modlarıyla denedim.
3) CPU'nun hyperthreading işlevini devre dışı bırakmayı ve işlemciyi stok hızında kullanarak testler yaptım olumlu sonuç vermedi.
4) Temiz Driver kurulumları yaptım.
5) Shader yüklemelerini tekrar sıfırdan yapmayı denedim.

Bu konuda detaylı bilgiye sahip arkadaşlardan yardım alırsam çok sevinirim.

Geri
Yukarı