Çözüldü CoD WW2 oyundan atıyor | 5600 XT

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

keepintocuh6

Hectopat
Yer
Ontario, Canada
Daha fazla  
Meslek
English Language Teaching Student / İngilizce öğretmenliği öğrencisi
Oyun 2078 MB VRAM kullanıyor diye görünüyor ancak Radeon yazılımında 6K’lara ulaşıyor. Ekran kartı Driver'ım ile alakalı olduğunu zannetmiyorum. Oyunun sürümü ile mi alakalıdır yoksa nedir arkadaşlar? O kadar indirdim, 60K küsur GB boşa gidecek diye üzülüyorum. Var mı hiç böyle crash hatası alan? Bazen 2 3 dakika oynuyorum öyle atıyor. Bazen ise daha menüde grafik ayarı çekerken atıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyun içinde VRAM kullanımı olarak 2601 MB gösteriyor 6100 üzerinden.
O baktığın değer oyun için değil tahmini kullanım olmalı. Gerçek kullanım ise sağda yazan. MSI AfterBurner ile de bakabilirsin.

Oyundan atma sorunu ise GPU'nun kaldırmaması ile ilgili diye düşünüyorum. GPU frekansını bi' 100 MHz kısıp dene.
Değerli forum üyeleri, oyun içinde VRAM kullanımı olarak 2601 MB gösteriyor 6100 üzerinden. Ancak Radeon Software katmanında VRAM usage 4691MB görünmekte. Oyun belli bir süreden sonra atıyor. Sizce sebebi ne olabilir? Ayarları Low'da denememe rağmen yine de atıyor belli bir süreden sonra. GPU RX 5600XT bu arada. Driverlar güncel.

ww2 RAM.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içinde VRAM kullanımı olarak 2601 MB gösteriyor 6100 üzerinden.
O baktığın değer oyun için değil tahmini kullanım olmalı. Gerçek kullanım ise sağda yazan. MSI AfterBurner ile de bakabilirsin.

Oyundan atma sorunu ise GPU'nun kaldırmaması ile ilgili diye düşünüyorum. GPU frekansını bi' 100 MHz kısıp dene.

Çözüm

Deneyeceğim seviliyorsun Recep Baltaş.
@Silinen üye yaptım yine olmadı. Bu kart beni çıldırtacak :D
Deneyeceğim seviliyorsun Recep Baltaş.
@Silinen üye yaptım yine olmadı. Bu kart beni çıldırtacak :D
@Recep Baltaş bir abi neleri değiştirmiş yahu. Kusura bakma abi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı