Çözüldü Google Fotoğraflar'daki görseller başka hesaba nasıl aktarılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim bir Google hesabım var, o hesapta fotoğraflar var. Ben o fotoğrafları yeni Google hesabıma aktarabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O toplu fotoğraf indirmeyi bulamadım tek tek indirmeyi bulabildim sadece mobil uygulama da.
Hocam tarayıcıdan şu linke girin:

Tüm seçimleri iptal et tuşuna basıp aşağı inin ve Fotoğraflar'ı seçin. Sonraki adım deyin.
1680723953929.png

Burası benim seçtiğim gibi olsun. 50GB seçmemin sebebi, dosyanız kaç GB ise ona göre paket yapması için. Yani sallıyorum 17GB fotoğrafınız var, 50GB dosya gelmiyor. 17 geliyor yine. Ama mesela dosya boyutunu 2GB seçseniz ve 10GB fotoğrafınız olsa size 5x2GB dosya indirme linki verecek, parçalayacak yani. Uğraş olmasın diye 50 seçin ki tekte indirsin.

Sonra da Dışa aktarma oluştur butonuna basın. Muhtemelen birkaç saat içinde size fotoğraflarınızın indirme linki mail olarak gönderilecek. Oradan indirebilirsiniz. Sonrasında zaten yedekleme işlemi size ait.
Böyle ama şunu fark ettim dosya isimleri aynı yanındaki normal dosya ama diğeri JSON ikisi de aynı isimde.
Hocam geciktim pardon. Çözülmüş sorun sanırım. Yanında normal hali de bulunuyor. Sorun yok, değil mi?

İşe yaradıysa mesajımı çözüm olarak işaretleyebilirsiniz hocam.

İlk hesabınızdaki bütün fotoğrafları indirip (bunun kolay yolu var) ikinci hesabınıza normalde nasıl fotoğraf yedekliyorsanız o şekilde yedeklemeniz gerekiyor.

Peki dışa aktardığın sıra işlem bitince hala resimler ilk hesabında duruyor mu yoksa hepsi silinip ikinci hesaba mı taşınıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki dışa aktardığın sıra işlem bitince hala resimler ilk hesabında duruyor mu yoksa hepsi silinip ikinci hesaba mı taşınıyor?
Dışa aktardığınızda fotoğraflar yalnızca dışa aktarılıyor. Buradan sonrası size kalmış. İster silin, ister paylaşın, ister başka yere yedek alın. Yani dışa aktarmayla öbür hesaba yedekleme arasında alaka yok. Bu nedenle dışa aktarsanız bile fotoğraflar ilk hesapta kalıyor.

Geri
Yukarı