Çözüldü 95 Watt TDP anakart ile 125 Watt TDP işlemci uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Avvieess

Hectopat
GTX 1060 ekran kartım var. ASUS 95 Watt M5A78-LM LX 3 anakartım var. FX 8150 işlemcim var zaten GTX 1060'a yetmeyeceği halde FPS sürekli 30'a 20'ye sabitleniyor sonra geri düzeliyor. Diğer parçalarım:
  • VS 550 power
  • 1600 MHz 8 GB RAM
  • 120 GB SSD
Sizce sıkıntı anakartın TDP'sininin 95 Watt olması mıdır ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, birden bire frekans düşüşü, FPS düşüşü yaşıyorsan işlemcinin gerektiği kadar beslenememesinden dolayıdır. Gerçi 8350 kullandım uzun bir süre, 100W üzeri bir tüketim gözlemlemedim diyebilirim.

peki bunun bir çözümü varmı yoksa yeni anakart mı almam gerekecek biraz geç cevap verdiğim için kusura bakmayın birde 8350 yi hangi ekran kartıyla kullandınız belkide hem anakartın 95 watt olması ayrıca 1060 a yetememesi sorundur

@Silinen üye 8350'yi M5A97 R2.0 ve GTX770 ile kullandım. Yani TDP değeri daha büyük bir kart ile. Anakart değişimi yapman gerekli fakat tavsiyem ileri de OC yaparım dersen sakın M5A97 hatta ve hatta 970 çipsetli bir anakarta yaklaşma, 990FX al. En büyük pişmanlığım buydu.

Sorunum çözüldü yeni anakart alarak kurtuldum sorundan konuyu nasıl çözüldü olarak işaretleyeceğiz teşekkürler yardımlarınız için .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı