Çözüldü Artemis Virüs

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

İlker Gül

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarı aldığımda McAfee adlı bir virüs programı kurulu olarak geldi. Alalı da fazla olmuyor bilgisayarı .Yaklaşık 1-2 gün önce harddiskte bulunan GTA 4 oyununu kuracaktım fakat artemis virüsü verdi, diğer programlarla tarattım sorun çıkarmadı. Fakat bu virüs programı hangi oyunu yüklemeye çalışsam USB bellek taksam hep virüs buluyor. Sizce dikkate almalı mıyım ?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce KİS 2015 indirin ve sistemi taratın. Sonra Malwarebytes indirin ve sistemi tekrar taratın. Ya başkaları neder bilemiyorum ama McAfee'yi standart virüs sistemleri katagorisine koymuyorum ben.

McAfee kadar çöp bir yazılım yok. Düzgün koruma sağlayamıyor ve çoğu şeyi Artemis olarak algılıyor.

Artemis'i KIS söylese idi ciddi idi. Ancak Mcafee birçok şeye yanlış tanımlama yapıyor. Yapmaları da normal çünkü herkes bir virüs yakalarım derdinde. Yani bulunan dosyayı virüstotalde görmeden pek birşey diyemem.

KİS ile denedim tarattım hatta direk bilgisayarı USB belleği her şeyi tarattım 1 adet virüs buldu. O da artemis falan değildi zaten sildim. Yac diye bir program kurdum onda da sıkıntı çıkmadı, o yüzden bende tereddüt ettim çünkü artemis virüs dediği için haliyle hafif bir tırsma oldu açıkçası.

KİS ile denedim tarattım hatta direk bilgisayarı USB belleği her şeyi tarattım 1 adet virüs buldu oda artemis falan değildi zaten sildim. Yac diye bir program kurdum onda da sıkıntı çıkmadı o yüzden bende tereddüt ettim çünkü artemis virüs dediği için haliyle hafif bir tırsma oldu açıkçası

İyi iyi. Siz saçma salak FakeAV'leri yükleyin sonra niye virüs var benim bilgisayarımda.
Burada anlatıldığı gibi temizleyin YAC'yi.

Yac diye bir program kurdum onda da sıkıntı çıkmadı
YAC sahte bir güvenlik aracıdır. Tarayıcıları reklamla doldurur. Büyük ihtimal portal sepeti de gelmiştir. İmzamdaki sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşın.

Arkadaşlar yac sadece tarama olarak kullandım sildim. KİS ile tarama yaptım sıkıntı çıkmadı diyorum ya sadece McAfee buluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı