McAfee Artemis Virüsünü Bulması

İbrahim20

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda McAfee, Kaspersky, Avast virüs koruma programları yüklü. Bir oyun indirdim internetten ve Winrar dosyasını bu 3 virüs koruma programına tarattırıyorum. Kaspersky ve Avast bu Artemis'i bulmazken McAfee buluyor. Sizce bu ciddiye alınacak bir tehlike mi? Zira daha önce [Çözüldü] Artemis Virüs böyle bir konuda da aynı sorun işlenmiş. Ancak üzerinden 2 sene gibi uzun bir zaman geçtiği için ve bu süre içinde de McAfee ciddi bir yol katettiği için yine de sizlere danışmak istedim. Teşekkür ederim..

Öncelikle korsan oyun indiriyorsun. Tavsiye edilmez. Normal bir dosya olsa incelemek için isterdim.

Şimdi şöyle durumlar olabilir. Oyun crack dosyası gibi gözüküyorsa bazı güvenlik yazılımları default taramada onu zararlı olarak nitelendirmiyor.

Başka ihtimalse arşiv dosyalarını taramada bazı güvenlik yazılımları arşiv içindeki dosyaları arşivden çıkartıp taratma yerine komple arşivi taramakta bu şekilde zararlı tespit etmemekte. Şayet ki arşivden siz çıkarttığınızda veya çalıştırdığınızda tespit edebilmekte.

İşin özü Avast!'ı bilmem ama Kaspersky en azından bu tür basit zararlıları tespit edebilecek kapasitede. Zararlı bir durum olduğunda belirttiğim ihtimaller dahilinde görev yapar.

Asıl sorun sizin aynı anda 3 farklı antivirüs yazılımı kullanmanız ve korsan oyunlara yönelmenizdir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı