Çözüldü Eski MacBook'ta Apple Store Olmama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cmloruc

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.
İkinci el orijinal MacBook edindim ama bayağı bir eski model. Güncelleme yapmak istedim ama Apple Store bile yok, bulamadım. Bu cihazı nasıl ve hangi yöntemle güncelleyebilirim acaba? Bu Mac Hakkında kısmında yazan sürümü Mac OS X versiyon 10.5.8.

• İşlemci 2.13 Intel Core 2 Duo
  • 2 GB RAM

Mac AppStore bildiğim kadarıyla Snow Leopard (10.6.8 sürümü) sürümünde geliyor. Apple'ın sayfasında bir kişiye nasıl yükseltebileceğini anlatmışlar:
STEP 1: Make sure your Mac is Intel-based (not PowerPC) and that it has at least 1GB of memory.
ADIM 1: Mac'iniz Intel tabanlı olmalı (PowerPC tabanlı olmamalı) ve en az 1 GB belleği olmalıdır.

STEP 2: Purchase the Snow Leopard disc (Snow Leopard is not available as a download).
ADIM 2: Snow Leopard kurulum diskini satın alın. (Snow Leopard indirmeye açık değildir.)
NOT: Artık Snow Leopard satılmadığından internetten Retail DMG dosyasını indirebilirsin. Zaten bilgisayarında yasal bir Mac lisansı olduğundan bunun korsana gireceğini sanmıyorum.

STEP 3: Install Snow Leopard. After installation and the Mac has been restarted, go to Apple Menu and select "Software Update" to update to OS 10.6.8.
ADIM 3: Snow Leopard'ı yükleyin. Kurulumdan sonra ve Mac yeniden başlatıldıktan sonra Apple Menu'ye (Elma logosu) tıklayın ve 10.6.8'e yükseltmek için Software Update'i seçin.

Bahsettiğiniz bu sürümü nereden indirebilirim? Ben bulamadım da. Bu konuda yardımcı olmanız mümkün mü?

Bu linkteki 10gb lık dosyayı indirip direk Mac üzerinden kurulum yapabilir miyim? Yoksa bunu DVD haline felamı getirmem gerekli?

Gerekli değil. Yükseltme yapar gibi yükleyebilirsiniz. Ama bir USB'ye yazdırıp temiz kurulum yaparsanız daha iyi olur.

Benim elimde USB ye hazırlanmış hackintosh sürümleri var normal pc ler için. o sürümleri orjinal mac e kurabilirmiyim?

Yukarıda paylaştığım linkte hem kurulum imajı hemde zamanında Apple' ın para ile sattığı bir takım uygulamalar içeren ikinci bir dmg paketi var. Bu biraz fazla büyük ve bunlara ihtiyacın yok. Şimdi başka bir kaynaktan buldum. Bu yeni bağlantıdakini indir. Direk dmg tıklayarak kurulum yapabilirsin.
Mac OS X Snow Leopard Free Download

Çok teşekkürler dostum. Deneyip bilgi vereceğim. Şuan dosyayı indirmeye başladım.

Dosyayı indirdim ama DVD ye yazdırıp kurun diyor :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı