R5 5600 için sıvı soğutma önerisi

Custom sogutma mı ne o dostum? sök çıkar tak temizle.
Custom değil çoğu AiO sökülüyor zaten ya mühür niyetine tek yön vidası olur ya da radyatörde hava tapası var oradan doldur boşalt yapılır, sıvıların içinde zamanla tortu oluşuyor tortuyu ne yapıyor bilmiyorum muhtemelen sıvıdan, 2 3 sene sonra pompanın önü doluyor su devir etmiyor, gilikol bazlı sıvıyla değişiyorsun oda krozyon önleyici antifiriz zaten.

Geçende bir arkdaşın sıvı soğutmasını aldım çalısmıyor diye 700TL'ye aldım yap sat yapacaktım, direk takmadan söktüm içini, pompanın orası tortudan tıkanmış, sök, doldur boşalt, temizle 4 kere kum ile radyatör çalkala, yine temizle 3 kere, kapat yüzde %40 antifiriz su doldur, montajla yok fanlar, yok pompa, RGB'i çoklayıcı, fanı toplayıcı anam ağladı montajladım kapattım bıraktım. AMD ortanca fanı vardı spire 5500 Full yükte 4300 1, 250v, 73 74 dereceden 58'e geri geldi. Pompa %50 de Full ile arasında 1 derece oynuyor fan %35 sabit Full ile arasında 3 derece oynuyor. 2400RPM dinlenecek ses değil kısacası sökmeye erindiğimden satmaktan vazgeçtim.

O dediğiniz şey hocam en düşük 5 senede bir oluyor diye biliyorum o bakım yani ztn kullanma kılavuzunda yazar.

Bütçen sıvı soğutma için yeterli değil. R5 5600 için Phantom spirit 120SE alsan yeterli.

Fiyat problem değilse:

Hocam Cougar poseidon Elite 360 hakkında bilginiz var mı ileriye yatırımlı bir soğutucu olur mu sizce.

Hocam Cougar poseidon Elite 360 hakkında bilginiz var mı ileriye yatırımlı bir soğutucu olur mu sizce.
LS720 SE daha mantıklı.

Geri
Yukarı