Çözüldü GTA 5 aldım nasıl bir oyun bu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfirk

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Steam'den GTA 5 satın aldım dün gece indirmeye başladım ve sabah 08: 00'da bitmiş oldu çok sevinmiştim çünkü çok istediğim bir oyundu neyse tıkladım Rockstar games Social Club gibi vs birkaç yazılım kuruldu kayıt oldum sonra oyun açıldı. Yaklaşık 300 saat CS:GO oynamışlığım var ve işte sabah 08: 00'dan beri 4 saat GTA 5 oynadım ama gram keyif almadım çok sıkıcı geldi. Keşke CS:GO oynasaydım diyorum ama biliyorum ki oyunu tam olarak anlamadığımdan böyle sıkıcı geliyor. Yoksa efsane bir oyun zaten.
Fakat anlamadığım çözemediğim öyle çok şey var ki hepsini buraya yazamayacağım bile :) sizlerden bu aklıma takılan çözemediğim sorunları çözmenizi istiyorum çok sevinirim ve oyunu anlamış olurum madde madde soruları sormak istiyorum:

1-Ilk sorum oyunu açarken Rockstar games Social Club uygulaması açıldı işte kayıt oldum sonra bana bir aktivasyon kodu verdi active başlığı altında. Rockstar activation code for adım vardı. Sorum oradaki kodu ne yapmam gerekti? Hiçbir şey bilmediğim için check tuşuna bastım ve oyun açıldı ama sanki bir yanlışlık yaptım mı diye düşünüyorum. Sizce doğru mu yaptım? Yani o kodu kopyalayıp Steam'de mi veya Rockstar games Social Club adresine girip oradan mı etkinleştirecektim? Yani format atsam veya başka bir PC'ye geçsem lisansım, GTA 5 gitmez değil mi :)

2- Ilk olarak hikaye ile başladım bu offline oluyor değil mi arkadaşlar? Ama harita çok küçüktü tüm haritayı göremiyorum. Ve nasıl serbest takılırım yani hikaye modunda serbest gezme nasıl yapabilirim haritayı gezeyim araba motosiklet kullanayım vs...

3-Hikaye modunda nasıl para kazanılır?

4-Mesela ben hikaye modunda 4. bölüme geldim sonra Online'ı deneyim dedim ve karakter yapıp Online'a girdim ama kaldığım yerden devam etmedim bu nedir çok farklı bir şey galiba yani 5. bölüme Online'da devam edemiyor muyum?

5-Araba nasıl alınır? Yoldan geçen arabayı alırsam garajıma koyarsam benim mi olur?

6-Online'da ev garaj nasıl alınır? Online oynarken bir tane yoldan araba aldım sonra bir modifiye dükkanına gittim ve aracı üzerime yaptırdım ama Save alacak garaj bulamadım bende sinirlendim kapattım şimdi arabam yolda öyle bıraktım şimdi bunu diğer Online oyuncular çalar mı veya başka bir şey olur mu?

7-Online'da birkaç görev yaptım ve seviyem 5 oldu peki ben oyunu silsem sisteme format atsam sonra tekrar indirsem Online'da kazandığım paralar, seviyem, evler, arabalar durur mu? Aynı şekilde hikaye modundakilerde? 8-arabam nasıl çağırılır?

9-GTA 5 nedir nasıl bir oyundur ne yapmam gerek? Online ve hikaye farkı nedir?

Neyse işte arkadaşlar dediğim gibi zaten hepsini yazsam roman olur :) o yüzden bunlar yeterli yardımcı olursanız çok sevinirim. İsterseniz Steam'den ekleyebilirsiniz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2. Evet,oynadığınız hikaye modu offline moddur. Haritada istediğiniz gibi gezebilirsiniz. Harita, siz gezdikçe keşfettikçe harita ekranında açılacaktır.

4. Online ile Hikaye modu farklı. Birbirinden bağımsız.

5. Yoldan bulduğunuz arabayı garajınıza koyarsanız durur. Kaybolmaz. Ama göreve gider veya dolaşırken yolun kenarına bırakırsanız kaybolabilir. Arabayı telefon üzerinden, araç satışı yapan internet sitesinden alıyorsunuz.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular ve oyuna dair birçok rehber için bu siteye göz atabilirsiniz.
2. Evet,oynadığınız hikaye modu offline moddur. Haritada istediğiniz gibi gezebilirsiniz. Harita, siz gezdikçe keşfettikçe harita ekranında açılacaktır.

4. Online ile Hikaye modu farklı. Birbirinden bağımsız.

5. Yoldan bulduğunuz arabayı garajınıza koyarsanız durur. Kaybolmaz. Ama göreve gider veya dolaşırken yolun kenarına bırakırsanız kaybolabilir. Arabayı telefon üzerinden, araç satışı yapan internet sitesinden alıyorsunuz.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular ve oyuna dair birçok rehber için bu siteye göz atabilirsiniz.
Site için çok çok teşekkür ediyorum cidden çok faydalı bir siteymiş hikayeyi karakterleri İnternet sitelerini her şeyi öğrendim çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı