Çözüldü Hackintosh Restart Hatası

• Konuyu başlatan Pekcan Mecit
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 8B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
cpus=1 npci=0x2000 -v -f bu parametreyi yazdın mı? Açılışta bu parametreyi yaz.. Büyük ihtimal sata ahci enable hatası... Bu yeni nesil 2008 den sonra bütün Laptoplar ide sürücüsü ile geliyor... Sanıldığının aksine ide olarak konumlandırılmış. Sata ahci hatası sonucu henüz kurulamıyor... Benim bildiğim bu daha iyi bilen biri varsa yazsın kardeşim :) Ben bu ekranı yalnızca cpus=1 busratio=19 ile aştım. Ama o zamanlar Snow leopard için gerekliydi Arrandale işlemciler için... İşlemci saat hızı ile 133 çarpıyorsun böyle bir rakam çıkıyor.. Busratio olayı ama Mountain Lionda gerekli değil sanırım. Senin işlemcini i7 2630QM ise sandy bridgedir... Busratio ile işin olmaz :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediklerini bi deniyorum abi :) Bayraminda mubarek olsun :)

- - - Güncellendi - - -

Abi olmadı :(

Sistemi HP DV6 6120st Laptop :D HP dediğin zaman Probook 4X30-4X40 sürümleri dışında eziyettir...

Mecit kardeş, boot: -v -x cpus=1 busratio=20 diyerek açmayı dene... Belli olmaz busratio isteyebilir..

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi önceden dediğin busratio komutunu denedimde olmadı ben bir bilgisayar daha bulup denemem gerekiyor çünki ikide bi deneyip deneyip tekrar windows 7 kuruyorum :D

Araştırmadan Hackintosh olayına atılırsan sonu hüsrandır... :) Bu iş biraz gönül işi, biraz deli işidir.. Öyle her isteyen Hackintosh kurmaya kalkışır ama başarılı olan insan sayısı azdır... Geceler boyu internette sabahlamadan bu işle kalkışılmaz... :)

Bende sabahladım abi ama olmadı nasıl atlatırım bu hatayı kesin bir çözümü varsa gene formatlıyım :)

Kesin çözüm olsa ben kendi başıma sürerdim dimi :) -v ile boot edip nerde takıldığına bakacaksın. farklı kodlar, farklı sürümler deneyeceksin. Hiçbiri olmazsa DSDT olayına gireceksin ben bile hiç yapmadım bugün kadar. Kolay değil yani :)

Abi yukardaki resimlerde nerde kaldığını gösterdim ona göre ne çözüm önerirsin :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı