Hackintosh Açılışta Restart Sorunu

Samet ORUÇ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemime forumun da yardımlarıyla başarılı bir şekilde El Capitan kurdum. Öncesinde Windows 8.1 vardı. Clover ile dual boot yapıyorum. Yalnız 2 tane sorunum var, bir şekilde çözemedim bunları. Foruma sormak istedim, çözebilirsek benzer problemi yaşayan arkadaşlar da faydanalabilirler diye.

Sorun 1: MacOS'u açacağım zaman Verbose modunda açıyorum kontrol etmek için. Her şey yükleniyor, ekran kartı yükleniyor, tam açılış ekranı geleceği zaman siyah ekran çıkıyor ve restart atıyor. Bunun olasılığı %40. Yani 10 kere açmaya çalışıyorsam 6'sında normal açılıyor, 4'ünde siyah ekran ve restart ediyor. Bu sorunu çözemedim. Ekran kartı ile ilgili sanırım.

Sorun 2: MacOS kurduktan sonra Windows tarafında bir sorunum başladı. Bazen bilgisayarı kapatmak istediğim zaman kapanıyor ve kendi kendine tekrar başlatıyor. Şöyle, bilgisayar kapanıyor, kasadaki ışıklar sönüyor, hop geri çalışıyor. Bu sorun oluştuğu zaman bilgisayarı uyutmaya çalıştığım zaman da kendi kendine uyanıyor. Power butonu ile kapatmaya zorladığımda tamamen kapanıyor. Tekrar açtığımda sorun düzeliyor. Ara ara bu sorun kendini tekrarlıyor. Disk Manager'dan kontrol ettiğim zaman SSD üzerindeki MacOS ve Windows kurulu bölümlerin ikisi de aktif ve primary görünüyor. Buna da müdahale edemiyorum zaten.

Benzer sorunlarla karşılaşmış olanlar var mı acaba?

• İşlemci: Intel i5 6500 Skylake
  • Ekran Kartı: Gigabyte GTX 970
  • Anakart: MSI Z170A Pro
  • RAM: 16 GB Corsair
  • SSD: 240 GB Corsair
  • HDD: 2 TB Seagate
Sistem bu şekilde. SSD üzerinde Win 8.1 ve El Capitan var.

MacOS'u açacağım zaman Verbose modunda açıyorum kontrol etmek için. Her şey yükleniyor, ekran kartı yükleniyor, tam açılış ekranı geleceği zaman siyah ekran çıkıyor ve restart atıyor.
Grafik Sürücülerini kurdun mu? Ayrıca Config / Graphics / NvidiaSingle işaretleyip dene.

MacOS kurduktan sonra Windows tarafında bir sorunum başladı. Bazen bilgisayarı kapatmak istediğim zaman kapanıyor ve kendi kendine tekrar başlatıyor.
Bu sorun Windows açıp kapattıktan sonra mı oluyor? Yoksa OS X ile ilgilimi soruyorsun?

Grafik Sürücülerini kurdun mu? Ayrıca Config / Graphics / NvidiaSingle işaretleyip dene.

Bu sorun Windows açıp kapattıktan sonra mı oluyor? Yoksa OS X ile ilgilimi soruyorsun?

Grafik sürücüm kurulu. NvidiaSingle seçeneğini hiç denemedim. Deneyim.
Bahsettiğim sorun Windows ile ilgili. Diyelim ki bilgisayarı açtım, MacOS'a girdim. İşimi yaptım, çıktım Windows'a geçtim. Daha sonra Windows'u kapatmak istediğim zaman tekrar açılıyor. Power tuşu ile kapatmak zorunda kalıyorum. Eğer bilgisayarı ilk açtığımda OS X'e girmeden direk Windows'a girersem böyle bir sorun olmuyor

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı