Çözüldü Hangi ağ koruması tercih edilmeli?

• Konuyu başlatan MTN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MTN

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şifre ayarlarını yaparken bir sürü ağ koruması seçeneği gördüm. Maksimum performans ve güvenlik için bunlardan hangisi tercih edilmeli ve nelere dikkat edilmeli? WIFI güvenliğine bir etkisi var mı bilmiyorum ama aynı zamanda cihaz bridge modundaki modeme bağlı.
2020-03-23.png

Son düzenleme:
Çözüm
Kullanacağınız cihazlar destekliyorsa WPA-3 PSK. Hem destekleyen hem desteklemeyen varsa WPA2-PSK + WPA3-PSK.
Demek istediğim şey bağlanacağınız cihazların desteği. Yoksa zaten router desteklediği için ayarlayabiliyorsunuz.
İlk kez duydum desteklememe durumunu, daha önce hiç karşılaşmamıştım. Cihaz desteklemiyorsa ağa bağlanamıyor mu? Eğer öyleyse en mantıklısı WPA2-PSK + WPA3-PSK oluyor galiba.

Cevaplarınız için teşekkürler. Ev ağını WPA2-PSK + WPA3-PSK , 18 haneli, sembollü şifre şeklinde ayarladım. Misafir ağını da WPA2-PSK, 10 haneli rakam ve harflerden oluşan daha kolay bir şifre şeklinde ayarlayıp 8 Mbit'e sınırladım. 👍

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı