Çözüldü i5 7400 nasıl?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ergencokur

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bu işlemciyi yakın zamanda aldım fakat tam performansını bilmiyorum. Intel'in eski i7 işlemcilerinde ve AMD'de bu hangi işlemciye denk geliyor. Yeni nesil oyunlarda nasıl bir performans sergiler (grafik takıntım yok)...

Aklıma gelen sorular bunlar kısaca özetlemek gerekirse bu işlemci hakkında bilgi edinmek istiyorum eğer bu işlemci ya da yakını bir modeli kullandıysanız performansını bir de sizden dinlemek isterim cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim... :)

Çözüm
@Jonathan North kullanıyor. 9100F'e denk diyebiliriz.

Adam başka bir şey sormuş sen başka bir cevap vermişsin.

i5-7400'ü tekli ve çoklu çekirdekte ortalama %8-9 oranında geçen i5-7500 modelini RX 580 8G dengi GTX 1060 6 GB ile kullanıyorum. Oyun oynanacaksa bu sistemde orta seviye bir ekran kartıyla şu an için 2020 yılı da dahil olmak üzere piyasadaki oyunların çoğunu 1080p ultra/yüksek ayar skalasında darboğaz olmadan rahatlıkla çalıştırabilecek potansiyelde, ama çok da fazla beklentiye girmeyin derim. Keza günümüzün bazı (sayıları az da olsa) modern multi-threaded optimizeli oyunları yavaş yavaş gün yüzüne çıkmışken 4 çekirdekli işlemcilerde artık HT/SMT şart oldu, uzun ömürlü keyifli bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız; CPU değişimi şart olabilir.

AMD tarafındaki dengine pek hakim değilim; ancak bana daha çok Ryzen 3 1200AF/3200G dengi gibi geliyor. 7500/7600 modelleri ise daha çok i3-8100/i3-9100F ayarı, AMD tarafında ise tekli çekirdek performanslarından dolayı oyun performansı olarak Ryzen 3 rakibi yok bunların.
O oyun sorunlu zaten, diğer düzgün oyunlara bak 😉😉

Neyse forum fanboy dolmuş, düzgün bir mesaja bile kızgın ve gülme ifadesi atıyorlar, ben burada 9100F 1200 AF'den kötü diye bir şey de demedim 1200 AF 9100F'den iyi de, adamlar 1660 ile çok az darboğaz oluyor lafına ithafen yazdım bu yanıtları, 1650S ile bile darboğaz yapıyor bazı oyunlarda o işlemci, neyse iyi forumlar.

Bak hala anlamıyorsun, kim olduğundan banane mesaj sayısından bile anlaşılır kimin ne olduğu. 4 çekirdek olduğu için işlemci kullanımı yüzde yüz oluyor, fark ettiysen FPS düşüşğ yok, üste çıkmaya çalışma.

Bir de mesaj sayısına göre tecrübemi kıyaslıyoruz acaba?
Ama darboğaz olmayan sistemde de sorun gösterir hocam yalnız. Kardeşim işiniz gücünüz yok mu ya. Yanlış bilgiye değil, ısrar etmenize sinir oldum şu an.

Ben yanlış söylediniz diye bir şey demedim i3-9100F ile 1660 ekran kartı gayet ideal bence.

Neyse forum fanboy dolmuş, düzgün bir mesaja bile kızgın ve gülme ifadesi atıyorlar, ben burada 9100F 1200 AF'den kötü diye bir şey de demedim 1200 AF 9100F'den iyi de, adamlar 1660 ile çok az darboğaz oluyor lafına ithafen yazdım bu yanıtları, 1650S ile bile darboğaz yapıyor bazı oyunlarda o işlemci, neyse iyi forumlar.

Asla fanboyluk yapmadım, her şeye 1200 AF diyen sizsiniz. Bir şey anladığınız yok ve 1650 Super ile darboğaz yapmıyor.

[

Öncelikle benim ne kadar bilgili olduğumu sen bilemezsin,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video yalan o zaman sen git 9100F'yi 1660 ile kullanmaya devam et.

AC Origins'e bakmanız yeterli. (Fanboy kardeşlerim)

Ubisoft'un yaptığı optimizasyon özürlüsü oyunu baz almak. 🤣

Son düzenleme:
Asla fanboyluk yapmadım, her şeye 1200 AF diyen sizsiniz. Bir şey anladığınız yok ve 1650 Super ile darboğaz yapmıyor.

Her şeye 1200 AF mi dedim?

Bir de bu yorum 2 like alıyor :D

Fanboyluk yaptıgınız mesajdan belli,

i5 7400'ün AMD tarafında en denk karşılığı 1200 AF 3200G'dir, bu lafım her şey oluyorsa okey.

Anlamak istemeyen anlamıyor işte. En iyi sistemi getir yine sorun çıkar.

Zaten adamın işi gücü yok, sırf fantezi olsun diye sapık gibi durmadan AC:Origins/Odyssey gibi oyunların işlemciye yük bindiren kısımlarında gezecek. Biz ne anlattık? 1660/1660S gibi kartlarla bile 1080p ultra-extreme ayarlarda (grafik kalitesinin muazzam olduğu detay senaryosu) genel olarak oyunların en az %90-95'inde besleyebileceğini video destekli bir şekilde gösterdik. Binlerce oyun var piyasada, sırf birkaç tane oyunda GPU dalgalanıyor diye RX 560 mı alsın o işlemciye şimdi? Bu olsa olsa tam bir delilik! 1660 + 9100F bal kaymak misali birbirine tam oturan bir ikili, aksini iddia eden de kendi bilir, gerçekler ortada zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı